Avast Free Antivirus

Avast Free Antivirus

12.3.2279 (Windows)
Editör Puanı: 5/5
5

4521 Kullanıcı: 4.6/5

4.6
Avast Free Antivirus
Avast Free Antivirus
Avast Free Antivirus
Avast Free Antivirus
Avast Free Antivirus
Avast Free Antivirus

Avast Free Antivirüs ile Bilgisayarınızı Virüslerden ve Kötü Amaçlı Dosyalardan Ücretsiz Koruyabilirsiniz

Avast Free Antivirus Artı Yönleri
 • + Ücretsiz kullanım.
 • + Grafiksel Türkçe arayüz.
 • + Bulut tabanlı koruma.
 • + Uzaktan erişim desteği
 • + Dosya saygınlığı.
Can Erdil Şentürk Son güncelleme 5 ay önce

İster ev bilgisayarımız olsun, ister iş bilgisayarımız olsun bilgisayarlarımızı güncel güvenlik risklerine karşı koruyabilmek için antivitüs yazılımlarından faydalanıyoruz. Avast Free Antivirus de bu amaçla kullanabileceğiniz başarılı bir antivirüs çözümü.

Bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir antivirüs programı olan Avast Free Antivirus, ücretsiz olmasına rağmen oldukça zengin özelliklere sahip. Avast Free Antivirus ile klasik virüs tarama ve virüs temizleme işlerini gerçekleştirebileceğiniz gibi bilgisayarınızı sanal tehditlere karşı da koruyabiliyorsunuz.

Bilgisayarlarınıza gerçek zamanlı koruma sunan Avast Free Antivirus bilgisayarınızda etkileşime girdiğiniz dosyaları, internetten indirdiğiniz dosyaları, arka planda çalışan servisleri sürekli takip ederek herhangi bir risk tespit edildiğinde sizi bilgilendiriyor ve bu tehditlerin bilgisayarınıza zarar vermesini engelliyor. Nitro güncellemesiyle birlikte Avast Free Antivirus'te kullanılan antivirüs tarama teknolojisinde de köklü bir değişiklik yapıldı. Artık Avast Free Antivirus taramalarda işlemcinizi kullanmak yerine bu işi bulut sistem üzerinden gerçekleştiriyor. Bu sayede RAM gibi sistem kaynaklarınız da çok daha az seviyede kullanılıyor. Sonuçta bilgisayarınızda virüs taraması yaparken arka planda rahatça ek uygulamalar çalıştırabiliyor, internette gezinti yapabiliyorsunuz.

CyberCapture Özelliği

Avast Free Antivirus'e nitro güncellemesiyle kazandırılan bu özellik güncel tehditlere karşı klasik yöntemlere göre çok daha hızlı bir şekilde önlem almanızı mümkün kılıyor. CyberCapture özelliği temel olarak bilgisayarınızın bulut sistem üzerinden analiz edilmesi anlamına geliyor. Yani bilgisayarınızda yer alan virüs tanımlama veritabanı yerine bulut sistemde yer alan, çok daha hızlı güncellenen ve yeni tehditlere çok daha hızlı cevap veren veritabanı üzerinden virüsler tanımlanıyor. Bu sayede bir tehdidi ortadan kaldırabilmek için antivirüs yazılımınızın virüs tanımlama veritabanını güncelleme derdinden kurtuluyorsunuz.

Yeni SafeZone İnternet Tarayıcısı

Daha önceden Avast'ın ücretli antivirüs çözümlerinde kullanıcılara dağıtılan bu internet tarayıcısı artık Avast Free Antivirus'te de kullanılabiliyor. SafeZone Browser temel olarak bankacılık işlemlerinizi güvence altına almak için tasarlanmış bir tarayıcı. Bu tarayıcı bankacılık işlemleri yürütürken oturumlarınızı dış müdahalelerden koruyor ve hesap bilgilerinizi güvence altına alıyor. Bunun yanında SafeZone tarayıcıyı günlük internet tarayıcınız olarak kullanmanızı sağlayacak kullanışlı ek özellikler de mevcut. YouTube üzerinden video indirme, reklam engelleme araçları bu özellikler arasında.

Geliştirilmiş Ev Ağı Koruması

Avast Free Antivirüs'ün bu özelliği evinizde veya iş yerinizde kullandığınız modeme veya dağıtıcıya dış müdahaleler yapılmasını engelliyor. Ev ağı koruması ile ağınıza bağlanan cihazları tarayabiliyor, yeni cihazlar bağlandığında bildirim alabiliyorsunuz. Bu sayede internetinizin kaçak kullanılmasının önüne geçebiliyorsunuz.

Avast Şifre Kasası

Kullanıcılara sunulan bu özellik sayesinde internet tarayıcılarınızda kullandığınız şifreler için güvenli bir kasa yaratabiliyorsunuz. Avast sunucularında depolanan bu şifreler kriptolanıyor ve bu şifrelere tek bir ana şifre ile erişebiliyorsunuz. Bu sayede her ziyaret ettiğiniz sitede ayrı ayrı şifre girme derdinden kurtuluyor, şifrelerinizin çalınma riskini ortadan kaldırabiliyorsunuz.

HTTPS Analizi

Avast Free Antivirus'ün sahip olduğu bu özellik ziyaret ettiğiniz HTTPS protokolünü kullanan internet sitelerini tarayarak kötü amaçlı yazılımlara ve tehditlere karşı bu siteleri değerlendiriyor. Ayrıca bankacılık siteleri ve sertifikaları da analiz ediliyor. Bu sayede sahte sitelerden ve dolandırıcılık girişimlerinden kurtulabiliyorsunuz.

Avast Browser Cleanup

Avast Free Antivirus internet tarayıcılarınızı istenmeyen eklentiler ve servislerden koruma amacıyla Browser Cleanıp aracıyla birlikte geliyor. Bu sayede ana sayfanızı ve arama motorunuzu değiştiren eklentilerden, gereksiz araç çubuklarından kurtulabiliyor, tarayıcılarınızı varsayılan ayarlarına geri döndürebiliyorsunuz.

Avast Free Antivirus için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
3,892 / 10,528,383
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/WinXP/Win10/Win8.1
Üretici:
AVAST Software

Antivirüs Popülerleri

 1. Avast Free Antivirus
  Avast Free AntivirusBedava Antivirüs Programı
 2. AdwCleaner
  AdwCleanerAdware ve Malware Temizleme Programı
 3. ESET NOD32 Antivirus
  ESET NOD32 AntivirusVirüs Temizleme Yazılımı
 4. AVG AntiVirus Free
  AVG AntiVirus FreeÜcretsiz Virüs Koruma Programı
 5. 360 Total Security
  360 Total SecurityÜcretsiz Antivirüs Yazılımı