Ücretsiz antivirüs programı 360 Total Security
Avast Free Antivirus

Avast Free Antivirus

2015 10.3.2225 (Windows)
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
6,332 / 9,874,864
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/WinXP/Win10/Win8.1
Üretici:
Kategori Sırası:
Antivirüs #3
Avast Free Antivirus
Avast Free Antivirus Artı Yönleri
 • + Ücretsiz kullanım.
 • + Grafiksel Türkçe arayüz.
 • + Bulut tabanlı koruma.
 • + Uzaktan erişim desteği
 • + Dosya saygınlığı.
Avast Free Antivirus Eksi Yönleri
 • - Ücretsiz kullanımda kayıt olma mecburiyeti.

Avast Free Antivirüs ile Bilgisayarınızı Virüslerden ve Kötü Amaçlı Dosyalardan Ücretsiz Koruyabilirsiniz

Avast Free Antivirüs 2015, milyonlarca kişinin bilgisayarını korumak ve verilerini güvende tutmak için tercih ettiği Avast programlarının ücretsiz versiyonudur.

Oldukçe gelişmiş araçlara ve çok sayıda seçeneğe sahip olan Avast Antivirüs, PC'lerde yüksek düzeyli güvenlik önlemlerini uygulamaya sokmak için her sürümüyle birlikte hem daha az soruna sahip olmaktadır hem de daha gelişmiş araçlar ile kullanıcıların sistemlerini güvenlik altına almalarına yardımcı olmaktadır.

Tarayıcılarınız üzerindeki araç çubuklarını silebilen, bilgisayarınızdaki yazılımların güncellemelerini kontrol edebilen, bilgisayar performansınızı test ederek optimizasyonlar yapabilen, güvenlik taramaları yaparak zararlı dosyaları silmenizi sağlayan Avast Free Antivirüs programının 2015 versiyonunu Tamindir üzerinden güvenle indirebilirsiniz.

Programın Özellikleri:

Ev Ağı Güvenliği Yeni!

Avast'ın en son sürümünde yer alan ev ağı güvenliği özelliği, kullanıcıların sadece kendi kişisel bilgisayarlarını değil, aynı zamanda evlerinde kullandıkları tüm ağı güven altına almalarına yardımcı oluyor. Hem varolan saldırılar hem de potansiyel tehditler hususunda gereken işlemleri gerçekleştirebilen Avast 2015, böylece sorun henüz bilgisayarınıza ulaşmadan onu ortadan kaldırabiliyor ve kişisel verilerinizin korunmasına yardımcı oluyor.

Güvenli HTTPS Taraması Yeni!

2015 versiyonlarda karşılaşacağınız yeni özelliklerden bir tanesi de güvenli https site staramaları. Web kalkanı teknolojisi sayesinde HTTPS sitelerini zararlı ve tehdit edici içerikler için tarayarak kendi güvenli siteler listenizi oluşturabilirsiniz. Bu sayede sık kullandığınız banka veya benzeri siteleri güvenli listeye ekleyerek tarama yapmadan giriş yapabilirsiniz.

Tarayıcı Temizleme Geliştirilmiş!

Son dönemlerde bilgisayarlarda yer alan internet tarayıcılarının toolbar, arama motoru değişiklikleri, uzantılar ve eklentiler gibi sorunlarla boğuştuklarını belirtmek gerek. Pek çok hile ile tarayıcılarımıza kurulan bu zararlı yazılımları temizlemek de genellikle pek kolay olmuyor. Avast Free Antivirüs 2015, bu sorunun ütesinden gelebilmeniz için tarayıcı taraması ve temizliği de gerçekleştirebiliyor. Avast Browser Cleanup olarak adlandırılan bu özellik sayesinde bilgisayarınızdaki web tarayıcısında bulunan tüm ana sayfa, araç çubuğu ve arama motoru değişikliklerini ortadan kaldırabilir, böylece tertemiz bir internet gezintisine merhaba diyebilirsiniz.

Antivirüs ve Anti-Malware Geliştirilmiş!

Avast'ın sahip olduğu aktif virüs koruması ve gelişmiş tarama seçenekleri sayesinde virüsler, trojanlar, rootkitler, malware ve spywarelar gibi çok sayıda zararlı yazılımın önüne geçmek mümkün hale geliyor. Dolayısıyla programı kullandığınızda pek de efor sarfetmeden tüm dosyalarınızın korunmasını sağlayabiliyorsunuz. Bunun yanında devamlı olarak online veritabanı üzerinden gerçekleştirilen güncellemelerin PC'nize aktarılması sayesinde en son tehditleri savuşturmak da Avast Antivirüs'ün zorlanmadan gerçekleştirebildikleri arasında.

Akıllı Tarama Teknolojisi Yeni!

Yeni özellik sayesinde sadece tek bir tıklama ile bilgisayarınızdaki hacker tehlikelerini, yazılım güncellemelerini, ev ağı güvenliğinizi ve bilgisayar işletim durumunu tarayabileceksiniz. Böylelikle tek bir tarama ile bilgisayarınızın, modeminizin ve yazılımlarınızın durumunu kolayca kontrol edebileceksiniz.

Avast Free Antivirüs 2015'in en güzel özelliklerinden bir tanesi olan akıllı tarama özellikle bu tür programları kullanmaya alışık olmayan kullanıcılara çok büyük kolaylık sunuyor.

Yazılım Güncelleme Geliştirilmiş!

Bilgisayarlarımızda bulunan programların otomatik kendini güncelleme özellikleri yoksa, onları genellikle güncellemeyi unuttuğumuz bir gerçek. Ancak bu eski programlar bir süre sonra onların açıklarını bilen saldırganlar tarafından bir sıçrama tahtası olarak kullanılıyorlar ve bilgisayarın güvenliğini tehlikeye atıyorlar. Uygulama geliştiricilerin bu tür güvenlik açıklarını tespit ederek her yeni sürümde varolan açıkların üstesinden gelmeleri ise programlarımızı güncel tutmanın en büyük sebeplerinden birisi.

Eğer devamlı olarak kendi PC'nizdeki programları güncellemeyi unutuyorsanız Avast'ın bu programları otomatik olarak tarayarak sizleri güncellemelerden haberdar etmesini sağlayabiliyorsunuz.

Avast Hesap Entegrasyonu Geliştirilmiş!

My Avast olarak oluşturacağınız hesap sayesinde tüm korunan cihazlarınızı Avast program konsolu üzerinden kontrol ederek yönetebilirsiniz.

Yeni cihaz ekleme, öne çıkan özellikler ekleme ve cihazlarınızın durumunu kontrol etme gibi özelliklere sahip olan My Avast sistemi 2015 versiyonunda daha da geliştirilerek kullanımı kolay hale getirildi.

Program üzerinden My Avast hesabınızı kullanarak ücretsiz ürünler elde edebilir, arkadaşlarınızı davet ederek geliştirmeler yapabilir ve ürünleri kullanabilirsiniz.

Tüm Dünya üzerinde 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Avast programlarının başarı sebeplerinden bir tanesi bu kadar çok kullanıcıya sahip olmasına rağmen hepsinin tepkilerini ve isteklerini dinleyerek bu yönde adımlar atıyor olmasıdır.
Geri bildirim olarak alınan tüm bilgileri değerlendiren Avast kullanıcılarına sürekli daha iyi hizmet vermek ve daha güvenli bir koruma sunmak için elinden gelenin fazlasını yapıyor.

2015 10.2.2218 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler:

 • Sistemin yeniden başlatılmasından sonra daha hızlı açılması
 • Program yükleme sırasında Skype kurulumu da yapabilme
 • Dosya sistemi koruma güncellemeleri yapıldı
 • Geliştirilmiş yükleme kayıtları

2015 10.3.2223 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler ve Yapılan Değişiklikler:

 • Grimefighter tamamen yenilenerek Cleanup adı verildi. Artık bilgisayarı yeniden başlatma ihtiyacı olmadan daha hızlı ve daha çok cihaz üzerinde çalışabiliyor.
 • Windows 10 uyumluluğu geliştirildi.
 • Diğer anti virüs yazılımları ile uyumluluk tespit etme özelliği eklendi.
 • StreamFilter Windows XP ve Vista üzerinde de çalışır hale geldi.

Avast Free Antivirus için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.

Antivirüs Popülerleri

 1. 360 Total Security
  360 Total SecurityÜcretsiz Antivirüs Yazılımı
 2. AdwCleaner
  AdwCleanerAdware ve Malware Temizleme Programı
 3. Avast Free Antivirus
  Avast Free AntivirusBedava Antivirüs Programı
 4. ESET NOD32 Antivirus
  ESET NOD32 AntivirusVirüs Temizleme Yazılımı
 5. ComboFix
  ComboFixVirüs Temizleme Programı

Avast Free Antivirus Diğer Platformları