Ücretsiz antivirüs programı 360 Total Security
Avast Internet Security

Avast Internet Security

2015 10.4.2233
Lisans:
Deneme Sürümü
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
61 / 86,408
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/Win8.1
Üretici:
Kategori Sırası:
İnternet Güvenliği #41
Avast Internet Security

İnternet Ortamında Karşılaşabileceğiniz Her Türlü Tehlikeye Karşı Sizleri Koruyacak Gelişmiş ve Etkili Bir Güvenlik Yazılımı.

Avast Internet Security bilgisayarınızı standart antivirüs yazılımlarından çok daha kapsamlı bir şekilde koruyabilme yeteneğine sahip olan bir güvenlik yazılımıdır.

Standart antivirüs yazılımları sadece bilgisayarınıza sızmaya çalışan virüsleri tespit etme ve virüs temizleme işlemlerinde size yardımcı olmaktadırlar. Fakat virüsler haricinde kişisel bilgi hırsızlığı ve internet üzerinde transfer edilen verilerin çalınması gibi problemler çok ciddi kayıplara yol açabilmektedir. İnternet güvenliği sağlanmayan bir bilgisayarda sosyal medya hesaplarının şifrelerinin çalınmasının yanında internet alışverişlerinde dolandırıcılık gibi maddi kayıba yol açan durumlar da oluşabilmektedir.

İşte Avast Internet Security size standart virüs koruması sağlamanın yanında internet üzerindeki alışverişlerinizin ve kişisel bilgilerinizin güvenliğini de sağlama konusunda yardımcı olan, yanında birçok kullanışlı aracı da beraberinde getiren kapsamlı bir güvenlik yazılımıdır.

Avast Internet Security'in özelliklerine kısaca göz atalım:

Antivirüs ve Anti-Spyware Koruması:

Avast Internet Security bilgisayarınıza gerçek zamanlı koruma sunar ve bilgisayarınıza sızmaya çalışan virüsleri, truva atlarını (trojan) ve kötü amaçlı yazılımları sisteminize zarar vermeden tespit eder. Bunun yanında anti-spyware kalkanı ile bilgisayarınızdaki eylemlerinizi izleyerek kişisel bilgilerinizi çalmaya çalışan yazılımları da engeller.

Güvenlik Duvarı - Firewall:

Avast Internet Security'i standart antivirüs yazılımlarından ayıran en büyük özelliklerden biri güvenlik duvarıdır. Windows içerisinde yer alan güvenlik duvarı ile karşılaştırıldığında daha etkili ve daha kişiselleştirilebilir koruma sunan bu güvenlik duvarı internet üzerinde yapılan veri alma ve veri gönderme işlemlerini denetleyerek bilgisayarınıza izinsiz erişim teşebbüslerini engelleyebiliyor. Ayrıca Avast Internet Security'nin güvenlik duvarını kullanarak bilgisayarınızda seçeceğiniz dosyaların internet üzerinde veri transferi yapmasını da engelleyebiliyorsunuz.

SafeZone:

Avast Internet Security'nin en önemli özellikleri arasında yer alan Safezone kullanıcılara bankacılık işlemleri için güvenli bir alan yaratmaktadır. Kullanıcılar Avast Internet Security ile Safezone tarayıcısı içerisinde otomatik olarak açılacak internet sitelerinin listesini oluşturabiliyorlar. Bu liste üzerinde yer alan sitelerde yapacağınız işlemler de böylece zahmetsiz bir şekilde koruma altına alınıyor. Eğer internet üzerinden sıkça alışveriş yapıyorsanız ve banka hesaplarınızı denetliyorsanız Avast Internet Security'nin Safezone özelliği sizin için vazgeçilmez bir özellik olacaktır.

Güvenli DNS:

Avast Internet Security internet üzerinde güvenliğinizi sağlamak ve dolandırıcılık mağduru olmanızı önlemek amacıyla DNS ayarlarınızı da denetlemekte. DNS ayarlarınız bilgisayarınıza sızan kötü amaçlı yazılımlar tarafından gizlice değiştirilebilmektedir. Değiştirilen bu ayarlar sonucu kullanıcılar ziyaret etmek istedikleri siteler yerine tıpkı orjinallerine benzeyen sahte sitelere yönlendirilebilirler. Bu sahte siteler ise girdiğiniz şifreleri ve ödeme bilgilerini kaydedebilir. İşte bu tür durumları önlemek amacıyla Avast Internet Security'nin Güvenli DNS özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bu özellik DNS ayarlarınızı Avast'ın güvenilir DNS ayarlarına sabitler. Avast tarafından korunan bilgisayar ile Avast DNS sunucuları arasındaki veri trafiği şifrelenir ve üst düzeyde koruma sağlanılır.

SecureLine VPN:

İnternet üzerinde izlenmenizi önlemenin en güvenli yollarından biri de VPN hizmetleridir. VPN hizmetleri temel olarak bilgisayarınızın internet trafiğini farklı coğrafi konumdaki bir bilgisayar üzerine yönlendirir ve internet üzerindeki veri alışverişleriniz bu vekil sunucu üzerinden gerçekleştirilir. Böylece IP adresiniz ve coğrafi konum bilgileriniz isteğiniz dışında ele geçirilemez. Avast SecureLine VPN internet üzerindeki bankacılık, dosya transferi, alışveriş, internet gezintisi, e-posta, mesajlaşma gibi işlemlerinizi güvence altına alabilir.

Tarayıcı Temizleme:

Avast Internet Security'nin içerisinde yer alan bu özellik internet tarayıcılarınızın istenmeyen yazılımlar tarafından ele geçirilmesini engeller. İnternet tarayıcılarınız çeşitli eklentiler, uzantılar ve araç çubukları gibi yazılımlar tarafından ele geçirilebilir. Bu tür istenmeyen yazılımlar tarayıcı anasayfanızı ve varsayılan arama motorunuzu değiştirerek tarayıcınızı dilediğiniz gibi kullanmanızı engeller. Avast Internet Security'nin Tarayıcı Temizleme aracı ile tarayıcılarınızdaki eklenti, uzantı ve araç çubuklarını silebilir ve tarayıcılarınızı varsayılan ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

HTTPS Tarama:

HTTPS protokolü günümüzde giderek yaygınlaşan bir internet protokolüdür. Bu protokol standart HTTP protokolüne göre daha güvenli veri transferi sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Fakat geçtiğimiz süreçte bu protokolün içerisinde de güvenlik açıkları tespit edilmiştir. Avast Internet Security'nin HTTPS tarama teknolojisi sayesinde bu tür açıklara karşı kişisel bilgilerinizi güvence altına alabilirsiniz.

Ev Ağı Güvenliği:

Avast Internet Security ile birlikte kullanıcılar evlerinde kullandıkları yerel ağları güvence altına alabiliyorlar. Bilgisayarlarınızın haricinde evinizde akıllı telefon ve tabletler, akıllı televizyonlar ve çeşitli elektronik cihazlar kullanabiliyorsunuz ve bu cihazları ağınıza bağlayarak veri transferi gerçekleştirebiliyorsunuz. Avast Internet Security bu ağlarınızı güvenlik açıklarına karşı denetleyebiliyor ve size zayıf WiFi şifreleri, dış tehditlere açık routerlar, kaçak kullanılan internet bağlantınız gibi durumlar hakkında bilgi verebiliyor. Avast Internet Security'nin bu özelliği ile yerel ağınıza bağlı cihazları da listeleyebiliyor ve kaçak erişimler hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Smart Scan:

Smart Scan özelliği Avast Internet Security ile sadece virüs tarama işlemini gerçekleştirmenin yanında yazılım güncellemelerini, ağ problemlerini, performans problemlerini de tek tıklamayla denetlemenize yardımcı oluyor. Böylece bilgisayarınıza bakım yapmak ve perofrmansını artırmak çok daha rahat hale geliyor ve zamandan kazanıyorsunuz.

Kurtarma Diski:

Avast Internet Security içerisinde yer alan bu özellik ile işletim sisteminizin kalıp dosyalarını alabiliyorsunuz ve bilgisayarınızın başına herhangi bir durum geldiğinde bilgisayarınızı eski haline döndürebiliyorsunuz. Virüs saldırıları sonucu bilgisayarınıza format atmak yerine bu çözümü tercih edebilir, sık kullandığınız yazılımları tekrar yükleme derdinden kurtulabilirsiniz. Avast Internet Security ile yaratacağınız kalıp dosyalarını bilgisayarınızın açılışında otomatik olarak başlatabiliyorsunuz. Önyüklenebilir kalıp dosyaları sayesinde kalıp dosyalarınız kolayca yükleniyor.

DeepScreen:

Bu özellik Avast Internet Security'nin kötü amaçlı yazılımları derinlemesine analiz etmesine yardımcı oluyor. Böylece farklı şekillerde maskelenen kötü amaçlı yazılımlar geliştirilme kodları seviyesinde taranıyor ve daha sağlıklı tarama sonuçları elde ediliyor.

Hardened Modu:

Avast Internet Security içerisinde yer alan bu mod bilgisayarınızda çalışan uygulamalar üzerinde tam denetim kurmanızı sağlıyor. Bu modu kullanarak güvenilir işlemler listesi oluşturabilirsiniz ve bu liste dışındaki herhangi bir uygulamanın açılmasını engelleyebilirsiniz. Hardened Modu için oluşturduğunuz listeleri dilediğiniz gibi değiştirebilmeniz de mümkün.

Anti-Spam Filtresi:

Bu özellik Avast Internet Security'nin e-postalarınızı denetlemesine ve filtrelemesine yardımcı olmakta. Böylece kullanıcılar sanal dolandırıcılık tehditlerinden ve istenmeyen reklamlardan korunabilmekteler.

Avast! GrimeFighter:

Avast Internet Security'de yer alan bu yeni araç sayesinde bilgisayarınızın performansını düşüren ve zararlı yazılımları Windows çalışırken bile temizleyebilmektesiniz. Normalde bu tür dosyaları silmek Windows açıkken mümkün olmamakta. Fakat Avast Internet Security'nin bu yeni özelliği yazılım yükleme işlemlerinin arkasında bıraktığı çöp dosyaları tespit edebiliyor ve bilgisayarınızın açılışında otomatik aktifleşen ve açılışın yavaşlamasına neden olan yazılımları ayıklayarak Linux ortamında silebiliyor. Avast GrimeFighter ile bilgisayarınızın açılış süresini kısaltabilir, programlarınızın daha seri açılmasını sağlayabilir ve internet gezinti hızınızı artırabilirsiniz.

2015 10.2.2218 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler:

 • Sistemin yeniden başlatılmasından sonra daha hızlı açılması
 • Program yükleme sırasında Skype kurulumu da yapabilme
 • Dosya sistemi koruma güncellemeleri yapıldı
 • Geliştirilmiş yükleme kayıtları

2015 10.3.2223 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler ve Yapılan Değişiklikler:

 • Grimefighter tamamen yenilenerek Cleanup adı verildi. Artık bilgisayarı yeniden başlatma ihtiyacı olmadan daha hızlı ve daha çok cihaz üzerinde çalışabiliyor.
 • Windows 10 uyumluluğu geliştirildi.
 • Diğer anti virüs yazılımları ile uyumluluk tespit etme özelliği eklendi.
 • StreamFilter Windows XP ve Vista üzerinde de çalışır hale geldi.

Avast Internet Security için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lütfen yorumlarınızda Avast Internet Security crack, Avast Internet Security serial, license key gibi bilgiler yazmayınız. Ayrıca Rapidshare, Hotfile, Fileserve, Wupload, Uploadstation ve Filesonic vb. dosya paylaşım sitelerinden bağlantı paylaşmayınız.

İnternet Güvenliği Popülerleri

 1. Hotspot Shield
  Hotspot ShieldÜcretsiz Proxy Programı
 2. ZenMate
  ZenMateChrome, Firefox ve Opera İçin Ücretsiz Proxy Eklentisi
 3. UltraSurf
  UltraSurfEngelli Sitelere Giriş, Çevrimiçi Güvenlik ve Gizlilik Programı
 4. Spotflux
  SpotfluxEngelli Web Sitelerine Giriş ve Güvenlik Programı
 5. Tor Browser
  Tor BrowserGüvenilir ve Anonim Web Tarayıcısı