Ücretsiz antivirüs programı 360 Total Security
Avast Pro Antivirus

Avast Pro Antivirus

2016.11.2.2262
Editör Puanı: 4/5
4

88 Kullanıcı: 4.4/5

4.4
Avast Pro Antivirus
Avast Pro Antivirus
Avast Pro Antivirus
Avast Pro Antivirus
Avast Pro Antivirus
Avast Pro Antivirus
Avast Pro Antivirus
Avast Pro Antivirus

Güvenilir ve Üst Düzey Koruma Sağlayan Bir Antivirüs Yazılımı Arıyorsanız Avast Pro Antivirus'ü Mutlaka Deneyin

Barış YANIK Son güncelleme 1 ay önce

Avast Pro Antivirus 2016 sonunda yayınlandı ve bilgisayarlarını tüm güvenlik tehditlerinden korumak isteyen kullanıcılar için yepyeni özellikleri de beraberinde getirmeyi unutmadı. Avast Pro Antivirus 2016'nın Avast Free Antivirus'e göre bazı ek özellikleri de bulunuyor.

Her zaman en güncel virüs tanımlamalarını kullanıcılara sunan ve tehditler ortaya çıktığı anda onları ortadan kaldırmayı sağlayan Avast Antivirus 2016, böylelikle pek çok diğer antivirüs programının aksine kullanıcılar tehditten zarar gördükten sonra onları kurtarmayı değil, daha aktif olamadan onları kapatmayı hedefliyor.

Hem rahat ve anlaşılır kullanıcı arayüzü, hem de her sürümle birlikte gelen arayüz ve işlev güncellemeleri sayesinde son zamanların bütün güvenlik trendlerini yakalamayı da başarıyor. Özellikle bilgisayarınızı sizden deneyimsiz kişilerle ortak bir şekilde kullanıyor, ancak değerli bilgilerinizin bir şekilde zarara uğrayabileceğini düşünüyorsanız Avast Pro Antivirus 2016'yı kullanarak bu tehditleri deneyimsiz kullanıcılar için bile güvenli hale getirebiliyorsunuz.

Virüslere Karşı Etkin Koruma

Avast Pro Antivirus'ün sahip olduğu etkili virüs tarama sistemi sayesinde sisteminizi tehdit edebilecek tüm zararlı yazılımlar daha aktif hale gelemeden durduruluyorlar. Böylelikle PC'nizdeki değerli verilerinizin bir şekilde zarar görmesi engelleniyor. Ancak programın tek özelliği klasik anlamdaki virüslerden sizi korumak da değil. Avast Pro Antivirus 2016, Spyware yazılımlara karşı da etkin bir mücadele vererek kişisel gizliliğinizi tehdit edecek gizli yazılımlardan sizi koruyor.

Daha Basit Kullanıcı Arayüzü - Güncellendi

Avast Pro Antivirus 2016, hali hazırda oldukça kolay kullanılabilir olan eski sürümün üzerine yeni geliştirmelerle birlikte geliyor ve kullanıcıların aradıkları bilgilere daha hızlı bir şekilde ulaşmaları mümkün oluyor. Böylelikle sistem güvenliğini sağlamak isterken onlarca farklı menü arasında dolaşmaya da gerek kalmıyor.

Hızlı ve Sık Güncellemeler

Geçmiş sürümlerin aksine Avast'ın bu sürümünde günübirlik ve daha etkin koruma sağlayan bir güncelleme sistemi yerleştirilmiş. Dolayısıyla her gün çıkan yeni virüslere dair tanımlamaları alabiliyor, bir tehdit daha size ulaşmadan onun korumasını bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Hızlı İletişim Formu – Yeni

Avast Pro Antivirus 2016 ile ilgili bir sorununuz olduğunda şirkete ulaşmak isterseniz artık direkt olarak programın içerisindeki iletişim formunu kullanabiliyor, böylelikle şikayet, sorun ya da önerilerinizi internetteki web sitesinin iletişim kısmını araştırmaya gerek kalmadan iletebiliyorsunuz.

DeepScreen Özelliği

Avast'ın tehdit tespitinde bu kadar başarılı olmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi aktif olarak deepscreen özelliğinden faydalanması. Bu özellik sayesinde program bir zararlı yazılım bilgisayarınıza ulaştığında onu kendi kendine yarattığı bir sanal alan içerisinde çalıştırarak davranışlarını test ediyor. Böylece program gerçek anlamda çalıştırılmadan zararlı olup olmadığını görmek mümkün oluyor.

Avast Hesabı – Güncellendi

Avast hesabı önceki sürümlerde de yer alan özellikler arasındaydı ve kullanıcıların tek bir hesap ile tüm cihazlarını kontrol edebilmelerine olanak tanıyordu. Ancak bu sürümle birlikte diğer kullanıcıların bilgisayarlarına uzaktan bağlanmak için direkt Avast hesabınızı kullanabiliyor, böylelikle yaşadıkları teknik sorunlarda onlara yardımcı olabiliyorsunuz.

Hardened Mode Özelliği

Avast'ın kullanıcılara sunduğu bu mod sayesinde diğer Avast kullanıcılarının bilgisayarlarında sorun oluşturmuş olan yazılımlara dair veriler ortak bir havuzda toplanıyor. Bu havuzdaki bilgiler sayesinde henüz virüs olarak tanımlanmamış olsa da hoşa gitmeyecek davranışlarda bulunan ve diğerleri tarafından işaretlenmiş yazılımlara engel olmak mümkün hale geliyor.

Şifreler – Yeni

Avast Pro Antivirus 2016 ile birlikte gelen ve kullanıcıların işine yarayacak en büyük özelliklerden bir tanesi şifre yöneticisi olarak karşımıza çıktı. Yapılan araştırmalar, kullanıcıların şifrelerini web tarayıcılarında sakladıklarını gösteriyor ancak oldukça güvensiz olan bu sistem yerine Avast'ın kendi şifre yöneticisinden faydalanmanız, onları güvenli ve erişilemez bir şekilde tutabilmek için önemli.

Yazılım Güncelleme Aracı

Bilgisayarınızda bulunan yazılımların eski sürümlerinin genellikle büyük güvenlik açıkları bulundurduğunu söyleyebilirim. Dolayısıyla bu yazılımların sorun ve hatalardan giderilmiş hallerini kullanmak genel olarak sistem kararlılığı ve güvenliği arttıracaktır. Avast'ın kendi içerisinde bulunan yazılım güncelleme aracı sayesinde bilgisayarınızdaki eski kalmış programları zahmetsiz bir şekilde otomatikman güncelleyebilirsiniz.

SafeZone Tarayıcı – Yeni

ZafeZone tarayıcı özelliği, özellikle internet üzerinden alım satım ve banka işlemleri gerçekleştirenlerin finansal bilgilerini korumak üzerine tasarlanmış. Böylece internet üzerinden gerçekleştirdiğiniz işlemleri SafeZone tarayıcı üzerinden yaptığınızda bu bilgilerin şifreli olarak iletilmeleri ile başkaları tarafından ele geçirilmelerine engel olabiliyorsunuz. Tabii ki reklam engelleme gibi kullanıcı konforunu arttıracak özellikler de SafeZone içerisinde unutulmamış.

SecureLine VPN

Avast'ın kendi sunucularını kullanarak sunduğu VPN hizmeti, hem kullanıcıların internette anonim olarak gezinmelerine olanak tanıyor hem de engelli olan web sitelerine ziyaret imkanı veriyor. Böylece internette gerçek özgürlüğün keyfini sınırsız bir şekilde sürebiliyorsunuz.

HTTPS Taraması – Güncellendi

Avast Pro Antivirus 2016'da yeni ve güncellenmiş bir HTTPS trafiği tarama özelliği bulunuyor. Bu tarama işlevi sayesinde son dönemlerin popüler internet tehditlerinden olan HTTPS saldırılarına karşı kendinizi koruyabiliyor, malware saldırılarından kaçınabiliyorsunuz.

SecureDNS

VPN servisleri kadar radikal çözümlere ihtiyaç duymayan ancak internet gezintilerini Avast'ın kendi DNS'leri üzerinden gerçekleştirerek internet tehditlerinden ve zararlı sitelerden korunmak isteyenlere yönelik hazırlanmış SecureDNS sayesinde hem DNS saldırılarından etkilenmiyor hem de gezintilerinizde kullandığınız web sitelerini basit bir filtrelemeden geçirebiliyorsunuz.

Cleanup – Güncellendi

Avast'ın Cleanup yani temizlik aracı, kullanıcıların bilgisayarlarındaki eski yazılımlardan kalmış gereksiz bilgileri ortadan kaldırmalarını sağlıyor ve performans arttırımı sağlayabiliyor. Ayrıca kayıt defterinde kalmış olan bu eski bilgilerin zararlı yazılımlar tarafından kullanılmalarına da engel olduğunu söyleyebilirim.

Do Not Track, SiteCorrect, Antiphishing, AntiMalware

Avast Pro Antivirus 2016'nın malware, phishing ve internet takibinden sizi kurtaran pek çok ek tarayıcı özelliğini de beraberinde getiriyor. Böylelikle bir yandan zararlı saldırılardan kurtulmak bir yandan da internette takip edilmekten sakınmak mümkün oluyor.

Avast Pro Antivirus 2016'yı kullanmak için tek yapmanız gereken ilk olarak indirme bağlantısını kullanarak deneme sürümünü başlatmak ve tüm özelliklerini beğenirseniz ürünü satın alarak devamlı olarak her şeyinden faydalanmak.

2016.11.2.2261 Güncellemesi ile gelen yenilikler:

 • SafeZone Browser ücretsiz sürümde kullanılabilecek
 • Program güncellemeleri arka planda otomatik olarak gerçekleşebilecek
 • Daha hızlı bilgisayar açılışı
 • ve birçok hata düzeltmesi

2016.11.1.2245 Güncellemesi ile gelen yenilikler:

 • 2016 versiyonu sonrasında gelen ilk güncellemede genel olarak minik sorunları gidermek için yapıldı. Bunun dışında yapılan değişiklikleri aşağıda görebilirsiniz.
 • SafeZone tarayıcı eski versiyondan yer imlerini otomatik olarak çekiyor.
 • Taramalar için ikonlar eklendi.
 • HTTPS taramaları SPDY protokülünü destekliyor.
 • Şifreler (Passwords) artık Firefox eklentisi olarak da kullanılabiliyor.

2016.11.1.2253 Güncellemesi ile gelen yenilikler:

 • Windows 8 ve Windows 10 için yeni güvenlik duvarı sürücüsü
 • SecureLine'ın daha hızlı açılır hale getirilmesi
 • Şifreler listesinin daha hızlı yüklenmesi
 • SafeZone tarayıcı yükleme sorunlarının giderilmesi
 • Eklentilerin Firefox 64 bit sürümüyle uyumlu hale getirilmesi
 • SafeZone tarayıcı için geliştirmeler
 • Güvenlik sorunlarının düzeltilmesi

Avast Pro Antivirus için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lütfen yorumlarınızda Avast Pro Antivirus crack, Avast Pro Antivirus serial, license key gibi bilgiler yazmayınız. Ayrıca Rapidshare, Hotfile, Fileserve, Wupload, Uploadstation ve Filesonic vb. dosya paylaşım sitelerinden bağlantı paylaşmayınız.
Lisans:
Deneme Sürümü
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
50 / 336,969
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win10/Win8.1
Üretici:
AVAST Software

Antivirüs Popülerleri

 1. 360 Total Security
  360 Total SecurityÜcretsiz Antivirüs Yazılımı
 2. AdwCleaner
  AdwCleanerAdware ve Malware Temizleme Programı
 3. Avast Free Antivirus
  Avast Free AntivirusBedava Antivirüs Programı
 4. ESET NOD32 Antivirus
  ESET NOD32 AntivirusVirüs Temizleme Yazılımı
 5. ComboFix
  ComboFixVirüs Temizleme Programı