CCleaner

CCleaner

5.22.5724 (Windows)
Editör Puanı: 5/5
5

373 Kullanıcı: 4.6/5

4.6
CCleaner
CCleaner
CCleaner
CCleaner
CCleaner

Sisteminizin Bakımını Kapsamlı Bir Şekilde Gerçekleştiren Faydalı Bir Optimizasyon Programı

CCleaner Artı Yönleri
 • + Sürekli geliştirilen tarama kapasitesi.
 • + Türkçe dil desteği sunması.
 • + Yıllardır güvenilirliğini koruyan güvenli bir sistem temizleme aracı olması.
 • + Ücretsiz ve sınırsız kullanım imkanı tanıması.
CCleaner Eksi Yönleri
 • - Çok kullanılan bazı programlar için temizleme desteği sunmaması.
Can Çevrim Son güncelleme 1 hafta önce

CCleaner bilgisayarlarına bakım yaparak sisteminin ilk günkü hızına kavuşmasını isteyen kullanıcılar için geliştirilen bir sistem temizleme, optimizasyon ve bakım aracıdır. Program yardımıyla bilgisayarınızda yer alan gereksiz dosyaları silerek, sisteminizi çok daha istikrarlı ve performanslı bir hale getirebilirsiniz. Sistem temizliği konusunda dünya üzerinde birçok insanın bir numaralı tercihi olan CCleaner bilgisayarınızı hızlandırmak için kullanmanız gereken en temel bakım araçlarını içerisinde barındırmaktadır.

Programın şık ve sade arayüzü üzerinde sizleri karşılayan Cleaner, Kayıt Defteri, Araçlar ve Ayarlar olmak üzere dört farklı bölüm bulunmaktadır.

Cleaner bölümü altında yer alan Windows ve Uygulamalar olarak iki farklı sekme yer almaktadır. Windows sekmesi üzerinde yapacağınız tarama sonucunda işletim sisteminiz üzerinde bulunan gereksiz dosyalar bulunarak kaldırılacaktır. Uygulamalar bölümündeyse tarayıcılarınız ve bilgisayarınıza kurulu olan yazılımlar tarafından depolanan gereksiz dosyalar bulunarak kaldırılacaktır.

Kayıt Defteri bölümü altında bilgisayarınızın bütünlüğünü sağlayarak sistem performansınızı arttıracak hatalar taranacak ve tümü teker teker giderilecektir. Düzenlenecek dosyalar arasında DLL dosyaları, ActiveX ve Class Sorunları, Kullanılmayan Dosya Uzantıları, Yükleyiciler, Yardım Dosyaları ve benzeri seçeneklerle ilgili sorun ve hatalara çözüm getirilmektedir.

Araçlar bölümü altında program ekle/kaldır, başlangıç uygulamaları, dosya bulucu, sistem geri yükleme ve sürücü temizleme özellikleri yer almaktadır. Program ekle/kaldır ile sisteminizde kurulu program ve uygulamaları yükleyip kaldırabilir, başlangıç uygulamaları ile sisteminiz açıldığı sırada otomatik olarak çalışan program ve uygulamaları düzenleyebilir, dosya bulucu ile aradığınız dosyaları kolayca bulabilir, sistem geri yükleme sayesinde sisteminizi daha önceden belirlenmiş herhangi bir tarihe geri yükleme yapabilir ve sürücü temizleme özelliği sayesinde daha önce sabit diskinizden silinen verileri geri getirilmeyecek şekilde silebilirsiniz.

Sistem temizliğine ve bakımına önem veren kullanıcıların öncelikli tercihi olan CCleaner'ı tüm kullanıcılarımıza tavsiye ederim.

* Programı Türkçe olarak kullanabilmek için kurulum sırasında diller arasından Türkçe'yi seçin.

Bu program en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.

 • Ceren
  5
  - CCleaner 5.21 için Ceren dedi ki;

  install dedim ama hayırlısı ^^

 • ruhu seyyah
  CCleaner 5.20 için ruhu seyyah dedi ki;

  temizliğe başla dediğimde dosyalarınızı kalıcı olarak siliyor diyor ... resimlerim falan silinir mi ne tür dosyalar bu ??

 • Ziyaretçi
  1
  - CCleaner 5.20 için Ziyaretçi dedi ki;

  Bu program yüzünden bilgisayarım bozuldu. Disk temizleyici seçeneğinden c diskimi taratıp temizledim temizlenenler arasında system32 öğesi gördüğümde çok geçti pc windows başlatılıyorda kaldı ve format attırmak zorunda kaldım.

  Eksi Yönleri: Disk temzleyici
  • Cevap yazan: Yüksel
   Bu programların herzaman bir eksiği vardır. Şunuda belirteyim ccleaner halen windows 10 ile tam uyumlu değil. bu yüzden içindeki tüm işlevleri kullanmayın örneğin Disk(sürücü) temizleyici gibi. Bu özellik HDD üzerindeki boş görünen ama gizli veri olan boş alanın üzerine veri yazmak suretiyle siler. Uzun lafın kısası varsayılan ayarlarda kullanmakta fayda var. böyle bir durumda karşılaşırsan Windows medyası sistemi başlatıp format atmak yerine başlangıç onarma seçeneğini kullanabilirsin.
   8 Ağustos 2016 Pazartesi - 14:23:22 - Şikayet Et
 • Emir Mete Koç
  5
  - CCleaner 5.20 için Emir Mete Koç dedi ki;

  Kullandığım tek temizlik uygulaması gereksiz şeyler yüklemiyor işini temiz yapıyor.Destek olmak için prosunu almak isterdim ama 77 lira benim için biraz fazla. :)

  Artı Yönleri: herşeyi Eksi Yönleri: prosu çok pahalı be
  • Cevap yazan: Yüksel
   Bu programın pro versiyonu otomatik güncelleme ve temizleme gibi gereksiz özellikler sunuyor kişisel kullanım için free olanı yeterli. o parayı verip pro versiyona geçtiğine deymez. Büyük şirketler için yeni çözümler üreten versiyonları var ama bunlar tamamiyle ticari amaçlı ev kullanıcısının işine yaramaz. Sözün özü free olanı pro ile aynı temizliği yapıyor okadar...
   4 Ağustos 2016 Perşembe - 18:19:26 - Şikayet Et
 • nur selen
  CCleaner 5.18.5607 için nur selen dedi ki;

  ücretli mi arkadaşlar anlayamadım da

  Artı Yönleri: hepsi Eksi Yönleri: yok

CCleaner için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lütfen yorumlarınızda CCleaner crack, CCleaner serial, license key gibi bilgiler yazmayınız. Ayrıca Rapidshare, Hotfile, Fileserve, Wupload, Uploadstation ve Filesonic vb. dosya paylaşım sitelerinden bağlantı paylaşmayınız.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
4,333 / 4,027,017
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win10/Win8.1
Üretici:
Piriform Ltd

Sistem Araçları Popülerleri

 1. Advanced SystemCare
  Advanced SystemCareSistem Temizleyici ve Hızlandırıcı
 2. Game Booster
  Game BoosterOyun Hızlandırma Programı
 3. CCleaner
  CCleanerSistem Bakım, Temizleme ve Optimizasyonu
 4. SlimDrivers
  SlimDriversSürücü Güncelleme Programı
 5. Clean Master
  Clean MasterBilgisayar Temizleme ve Hızlandırma Programı