ComboFix

ComboFix

14.06.16.01
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
5,525 / 2,790,555
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/win8.1
Üretici:
Kategori Sırası:
Antivirüs #6
ComboFix
ComboFix Artı Yönleri
  • + Dip tarama gerçekleştirmesi.
  • + İnternet üzerinde kullanımı ile ilgili dökümantasyona kolayca ulaşılabiliyor olması.
ComboFix Eksi Yönleri
  • - Deneyimli kullanıcılara hitap etmesi.

Virüs Temizleme Programı

ComboFix eğer bilgisayarınız virüs, trojan, rootkit, adware, spyware, malware gibi kötü amaçlı yazılımlar tarafından saldırıya uğradıysa ve antivirüs yazılımınız bu kötü amaçlı yazılımları temizlemekte ihtiyacınızı karşılamıyorsa kullanabileceğiniz ücretsiz bir virüs temizleme yazılımıdır.

ComboFix daha çok ileri seviye bilgisayar kullanıcıları ve teknisyenlere hitap edecek şekilde geliştirilmiş bir yazılımdır. Yazılım bilgisayarınızın her noktasına erişebilmekte ve sisteminizi antivirüs yazılımlarının gerçekleştiremeyeceği şekilde derin olarak tarayabilmekte. Bu nedenle yazılımı kullanırken antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakmanız ve arkaplanda herhangi bir program çalıştırmamanız tavsiye edilir. Ayrıca yazılım tarama işleminden sonra bilgisayarınızı otomatik olarak yeniden başlatmaktadır, bu nedenle ComboFix'i çalıştırırken işlemlerinizi kaydetmenizi tavsiye ederiz.

ComboFix bilgisayarınızın çalışmasını aksatan ve tarayıcı ayarlarınızı değiştiren kötü amaçlı yazılımları temizleyebilmenin yanında USB virüs temzileme özelliğine de sahip. ComboFix ile Autorun virüsü tarafından kullanılamaz hale getirilen USB belleklerinizi de kurtarabilmektesiniz. Bu sayede flash bellekler ve harici diskler eski hallerine döndürülebiliyor.

ComboFix'i tek başına bir antivirüs yazılımı olarak kullanmanızı tavsiye etmiyoruz; çünkü yazılım sadece ihtiyaç anında başvurulabilecek bir virüs temizleme aracıdır. Bilgisayarınız için gerçek zamanlı koruma sağlamayan bu araç bilgisayarınıza virüslerin sızmasını engellemez, sadece bilgisayarınıza sızan ve baş edemediğiniz virüslerin temizlenmesine yardımcı olur. ComboFix virüs tarama ve temizleme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra size tespit edilen ve temizlenen virüsleri bir metin dosyası içerisinde raporlamaktadır. 

NOT: ComboFix'in kullanımı için yeterli teknik bilgiye sahip uzmanlardan destek almanızı öneririz. Yazılım dikkatsiz bir şekilde kullanıldığında sisteminizin çökmesine neden olabilir.

ComboFix kullanımı hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için ComboFix Nedir, Nasıl Kullanılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Virüs temizleme işinde Combofix yazılımına başvurmadan önce sitemiz üzerinde yer alan diğer güvenlik programlarına göz atmanızı; ancak bu programlar ihtiyacınızı karşılamadığında ComboFix'e başvurmanızı tavsiye ederiz.

ComboFix için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.