Ücretsiz antivirüs programı 360 Total Security
Firefox

Firefox

11 (Windows)
Editör Puanı: 5/5
5
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Toplam:
15,867
İşletim Sistemi:
Win7/Vista/WinXP
Üretici:
Firefox Web Geliştirici
Firefox Web Geliştirici
Firefox Artı Yönleri
 • + Kişiselleştirilebilen sekme yönetimi
 • + Gelişmiş eklenti yönetimi
 • + Eski sürüme göre daha hızlı
 • + Sürekli güncellenen ve geliştirilen sürümler
Firefox Eksi Yönleri
 • - Zaman zaman Flash Player çökme problemi yaşaması
 • - Yüksek bellek kullanımı

Kişiselleştirilebilir özellikleri ve eklenti desteğiyle yıllardır en çok tercih edilen tarayıcılardan olan Firefox'un özellikle geliştiriciler için geliştirmeler içeren yeni sürümü yayınladı.

Firefox 11 Güncellemeleri

 • Eklenti Senkronizasyonu: Eklentiler için getirilen senkronizasyon desteği sayesinde Firefox tarayıcınızda kullandığınız eklentiler senkronize edilebilecek.
 • Chrome Senkronizasyonu: Google Chrome senkronizasyon desteğiyle yer imleri, çerezler, geçmiş, parola ve kişisel ayarlar iki tarayıcı arasında senkronize edilebilecek.
 • Tilt Geliştirici Aracı: Web geliştiriciler için tasarlanan "Tilt" web sayfasının öğelerini 3 boyutlu olarak keşfetmenizi sağlıyor. Sayfa elementleri WebGL aracılığıyla keşfedilirken 3 boyutlu görünüm yakınlaştırılarak döndürülebiliyor. Web geliştiricilerin çok işine yarayacak Tilt aracıyla ilgili detaylı bilgiye blogumuzdaki makaleden ulaşabilirsiniz.

Firefox, JavaScript motoru JägerMonkey daha hızlı grafik işleme süresi dolayısıyla daha hızlı bir başlangıç yapıyor. Modern bir web tarayıcısı olarak karşımıza çıkan Firefox, WebM, HTML5 ve CSS3 desteği sunuyor. Direct2D ve Direct3D desteği grafiklerin daha hızlı yüklenmesini sağlayan başka bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Düzenlenebilir Sekmeler

Firefox'ta sekmeler sürükle-bırak yöntemiyle taşınarak daha aktif ve hızlı bir çalışma ortamı yaratılabiliyor. Sekmeler uygulama sekmelerine dönüştürelerek sadece ikonları görünen daha az yer kaplayan hale de dönüşebiliyor.

Gruplanabilir Sekmeler

Firefox  ile sekmeleri belli gruplara ayırarak çalışabilirsiniz. Böylece sekmeler arasında kaybolmadan yaptığınız işe göre ayırabilirsiniz.

Firefox Sync ile Senkronizasyon

Daha önceki sürümde bir eklenti olarak karşımıza çıkan Firefox Sync, bu kez tarayıcı içine entegre edildi. Geçmiş, sekmeler, yer imleri, parolalar mobil cihazlar dahil olmak üzere sahip olduğunuz tüm cihazlar için senkronize edilebiliyor.

Firefox Butonu

Sol üstte bulunan turuncu renkli Firefox butonu tarayıcı ayarlarıyla ilgili menüleri bir araya topluyor. Yer imleri, geçmiş, eklentiler, seçenekler menülerine artık bu alandan erişeceksiniz.

Geliştirilmiş Güvenlik

İnternette daha güvenli ve iz bırakmadan gezmek için koruma uygulamaları güçlendirildi. Kötü niyetli yazılımların tarayıcı üzerinden kullanıcıları etkilemesi bu sayede giderek zorlaşıyor.

Çökme Koruması

Firefox kullanıcıları çökme problemleriyle karşılaşmışlardır. Bu problemle ilgili şikayetler artınca yeni sürümle beraber bu sorundan kullanıcıları koruyan yeni bir özellik daha hayatımıza girdi. Bundan sonra Adobe Flash, Apple Quicktime veya Microsoft Silverlight uygulamalarında meydana gelen çökmelerden tarayıcınız etkilenmeyecek ve işlemler yarıda kalmayacak.

3D Web

Web ortamında oyun ve görsel tasarımlarda modern yaklaşımların önünü açmak için WebGL desteği 3. boyutu tarayıcıya taşıyor.

Bu program en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.

Firefox için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.

Firefox Ekran Görüntüleri

 • Firefox Web GeliştiriciFirefox Web Geliştirici
 • Firefox Eklenti Sayfası 2Firefox Eklenti Sayfası
 • Firefox 10 3Firefox 10
 • Firefox Buton 4Firefox Buton

Tarayıcılar ve Gezginler Popülerleri

 1. Google Chrome
  Google ChromeHızlı, Sade ve Güvenli İnternet Gezgini
 2. Yandex Browser
  Yandex BrowserHızlı ve Sade İnternet Tarayıcısı
 3. Firefox
  FirefoxMozilla'nın Popüler İnternet Tarayıcısı
 4. Internet Explorer 10
  Internet Explorer 10Internet Explorer 10 Windows 7 Final Sürümü
 5. Yandex Browser Fenerbahçe
  Yandex Browser FenerbahçeYandex Browser Fenerbahçe Temalı İnternet Tarayıcısı