Google Earth

Google Earth

7.1.5.1557
Editör Puanı: 5/5
5

171 Kullanıcı: 4.1/5

4.1
Google Earth
Google Earth
Google Earth
Google Earth
Google Earth
Google Earth
Google Earth

Dünyanın Dört Bir Yanını Bilgisayarınız Başından Kalkmadan Dolaşabilirsiniz!

Can Çevrim Son güncelleme 2 yıl önce

Google Earth, Google tarafından geliştirilen ve bilgisayar kullanıcılarının dünya üzerindeki yerleri aramalarına, araştırmalarına ve keşfetmelerine olanak sağlayan üç boyutlu bir dünya haritası yazılımıdır. Program yardımıyla dünya haritasının uydu görüntülerini görebilir ve istediğiniz kıtalara, ülkelere veya şehirlere yakınlaşabilirsiniz.

Tüm bunları kullanıcılara basit ve temiz bir kullanıcı arayüzü üzerinde sunan yazılım, kullanıcıların sadece bir kaç fare hareketiyle dünya haritası üzerinde rahatça gezmelerine olanak sağlar. Ayrıca aradığınız spesifik bir adres için arama çubuğunu da kullanabileceğiniz Google Earth yardımıyla o an bulunduğunuz konumu ve gitmek istediğiniz yeri belirleyek yol tarifleri de alabilirsiniz.

Program içerisinde yer alan "Tur Rehberi" özelliği sayesinde harita üzerinde yakınlaştığınız kıtalara, ülkelere, şehirlere ait özel yerleri keşfetme şansını da yakalayabileceğiniz program yardımıyla, dünyanın en güzel köşelerini ve en güzel yerlerini kolayca keşfetmek tamamen elinizde.

Kullanımı oldukça kolay olan Google Earth'e alışmak sadece zaman meselesi ve programı kullandıkça keşfedeceğiniz yeni özellikleriyle dünya üzerinde görmek istediğiniz tüm yerleri görmenin keyfi paha biçilemez.

Street View (Sokak Görünümü) seçeneği sayesinde sokaklarda ve caddelerde gezebilir, çevrenizde neler olduğunu keşfedebilir, daha önce hiç görmediğiniz ama görmek için can attığınız yerleri bilgisayar ortamında görebilirsiniz.

Tüm bunların dışında otobüs durakları, restoranlar, parklar, hastaneler ve daha birçok devlet ve kamu kuruluşuna ait yerleri Google Earth haritası üzerinde görüntüleyebilirsiniz. O an bulunduğunuz yere en yakın hastaneleri, restoranları, otobüs duraklarını veya parkları Google Earth ile kolayca bulabilirsiniz.

Ayrıca yine Google Earth üzerinde tek bir tıklama ile en sevdiğiniz yerleri kaydedebilir ve sevdiklerinizle paylaşabilir veya dünyanın en popüler şehirleri üzerinde yer alan bazı binaların 3 boyutlu büyük önizlemelerine ulaşabilirsiniz.

Dünyayı yeniden keşfetmek ve daha önce hiç kimsenin gitmediği yerlere bilgisayar ortamından ulaşmak istiyorsanız Google Earth'ü mutlaka denemenizi öneriyorum.

Not: Google Earth Pro sürümü ücretsiz olarak kullanıma açılmıştır. Tek yapmanız gereken Google Earth Pro indirme bağlantısı ile programı bilgisayarınıza indirmek ve kurulum işlemini tamamlamak. Ardından karşınıza gelen ekran üzerinde kendi belirleyeceğiniz kullanıcı adına ek olarak Google tarafından belirlenmiş olan "GEPFREE" lisans anahtarını ilgili bölüme girerek Google Earth Pro'yu aktifleştirmektir.

Google Earth Özellikleri:

 • Gezinme denetimleri
 • Güneş ve gölgeler
 • 3 boyulu binalar
 • Görüntülere ait tarih bilgileri
 • Yeni diller için destek
 • Yer imleri üzerinde flash video önizleme seçeneği
 • İstediğiniz adresleri kolayca bulma
 • Okullar, parklar, restoranlar ve oteller için kolay arama
 • 3 boyutlu haritaları ve binaları her açıdan görebilme
 • Favori mekanlarınızı kaydetme ve paylaşma

Google Earth için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
1,409 / 2,463,513
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win8.1
Üretici:
Google

Google Popülerleri

 1. Google Earth
  Google Earthİnternet Üzerinden Dünya'yı Gezin
 2. Google Web Accelerator
  Google Web AcceleratorGoogle İnternet Hızlandırıcısı
 3. Google Not Defteri
 4. ChromeVox
  ChromeVoxChrome için Sesli Okuma Eklentisi
 5. Free Monitor for Google
  Free Monitor for GoogleGoogle Sıralama Takip Programı