au 1.0.5 (Android)

au

au
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Au, topları birbirlerine temas etmelerini engelleyerek dizmeye çalıştığımız eğlenceli bir beceri oyunu.

Au, Android cihazlarımıza tamamen ücretsiz olarak indirebilecğeimiz bir beceri oyunu olarak tanımlanabilir. Keyifli ve sade yapısıyla dikkat çeken oyunda kulağa kolay gibi gelen fakat iş pratiğe gelince zor olduğu anlaşılan bir görevi tamamlamaya çalışıyoruz.

Oyunda yerine getirmemiz gereken göre ekranın alt bölümünden yukarı doğru uçan topları merkezdeki top üzerinde toplamak. Bunu gerçekleştirmek için iyi bir hesaplama becerisine sahip olmamız öngörülüyor. Topların kesinlikle birbirlerine temas etmemeleri gerektiği için yerleşimi bu kurala göre yapmamız gerek.

Topların temasını engellemek için merkezdeki topu hızlandırıp yavaşlatmamız gerekiyor. Bu işlemi parmağımızı ekrana basılı tutarak gerçekleştirebiliyoruz. Parmağımızı ekrandan çektiğimizde ise merkezdeki top yavaşlıyor. Hızlandırma ve yavaşlatma işlemleri topların yerleşimi üzerinde direkt etkiye sahip. Baştaki bölümlerde çok zorlanmıyoruz fakat ilerledikçe işler beklenmedik ölçüde karmaşıklaşıyor. Toplamda 150 bölüm olduğunu düşünürsek oyunun ne kadar uzun soluklu bir deneyim sunduğunu görebilirsiniz.

Göz yormayan bir tasarım anlayışına sahip olan Au, beceri ve reflekse dayalı oyunlar oynamaktan keyif alan büyük küçük herkes tarafından oynanabilir.

YORUMLAR