Battleplans 1.5.1 (Android)

Battleplans

Battleplans
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Battleplans, bölgeleri ele geçirerek ilerlediğiniz gerçek zamanlı strateji oyunu.

Battleplans, Android platformunda minimal görselleriyle dikkat çeken gerçek zamanlı strateji oyunu ve tahmin edeceğiniz üzere aktif internet bağlantısı gerektiriyor. Telefonda da oynanabilen ancak tablette oynanması gerektiğini düşündüğüm yapımda topraklarımızı ele geçiren topluluklardan intikamımızı alıyoruz. Görev bazlı ilerleyen oyunun Türkçe dil desteğiyle geldiğini özellikle belirtmem gerek.

Battleplans de çoğu strateji oyunu gibi hikaye odaklı ve başlangıçta kolay görevleri yerine getirerek ısınma turu atıyoruz. Neden savaştığımızı öğrendikten sonra direkt olarak kolay da olsa görevlere başladığımız oyunun benzerlerinden en büyük farkı ele geçirerek ilerlemeye dayalı olması. Değerli taşların bulunduğu bölgeleri büyücü ve diğer özel güçlere sahip karakterlerin destek verdiği mini ordumuzla belirtilen bölgelere saldırarak, bizim olan toprakları geri almaya çalışıyoruz. Görevleri yaparken bir noktaya kadar yardımcılarımızın direktifleri doğrultusunda hareket ediyoruz.

Oyunda harita üzerinden ilerliyoruz ancak harita görevleri tamamladıkça açılıyor. Bu noktada oyunun uzun soluklu olduğunu söyleyebilirim. Bolca vakit ayırma gerektiren oyunda gelişim sürecini hızlandıran satın alımlar da sunuluyor.

YORUMLAR