Caliber

Caliber
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Caliber, Android işletim sistemine sahip cihazlarımız üzerinde kullanabileceğimiz bir mesajlaşma uygulaması.

Caliber, Android tablet ve akıllı telefon sahiplerine tamamen ücretsiz olarak sunulan bir mesajlaşma uygulaması.

Caliber'ı rakiplerinden farklı kılan detaylardan en önemlisi, tamamen profesyonellere yönelik hazırlanmış olması. Bu uygulama arkadaş grupları ve aile bireleriyle mesajlaşmak yerine daha çok iş çevreleri ile iletişim kurmak üzere tasarlanmış. Bu noktada Caliber'ı, LinkedIn'in mesajlaşma versiyonu olarak düşünebiliriz.

Uygulamaya girdiğimizde, tahmin ettiğiniz gibi ilk olarak profil oluşturmamız bekleniyor. Dilersek fotoğrafımızı da koyabilir ve profilimizi çok daha bilgilendirici bir hale getirebiliriz. Bu aşamadan sonra iş bağlantılarımız ile mesajlaşma trafiğine girebiliyoruz. Yeni bağlantılar keşfedebilir, iş arkadaşlarımızla mesajlaşabilir ve profesyonel mevkiimizi diğer kullanıcılara gösterebiliriz.

Caliber'ın en çok beğendiğimiz özelliği spam içeriklerle ullanıcıları boğmaması. Kullanıcılar sürekli olarak bildirim yağmuruna tutulmuyor. Bunun yerine Caliber, bildirimleri biriktiriyor ve tek seferde kullanıcıları haberdar ediyor.

Uygulama, rehberini LinkedIn bağlantılarımızdan otomatik olarak alıyor. Bu aşamada bize bir şey bırakmaması iyi olmuş.

Genel olarak Caliber, profesyonel yaşantımızda kullanabileceğimiz faydalı bir mesajlaşma ve iletişim uygulaması. Eğer siz de profesyonel çevrenizle sürekli olarak bağlantıda kalmak istiyorsanız Caliber'ı denemenizi tavsiye ediyorum.