Chirp 1.5 (Android)

Chirp

1.5
Chirp
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Arkadaşlarınızla yapacağınız mesajlaşmaları kuş sesleriyle şifreleyerek, başkalarının görmesini engelleyebilirsiniz.

Arkadaşarınızla aranızda özel bir iletişim yöntemi kurmanızı sağlayan Chirp, göndereceğiniz mesajları kuş sesleriyle şifreleyerek göndermenizi sağlıyor.

Eskiden arkadaşlarımızla konuşurken, aramızda sır olan konulardan konuşurken kuş dilini kullanırdık. Kimse ne dediğimizi anlamadığından olayı çözemezlerdi ama biz gayet net bir şekilde anlaşırdık. Bunu temel alarak geliştirilen Chirp uygulaması da, göndereceğiniz metin veya dosyaları kuş sesleriyle şifreleyerek arkadaşlarınıza gönderiyor. Karşıdaki kişide de aynı uygulama yüklü olması gerekiyor ve uygulama ekranındaki + simgesine dokunduğunuzda açılan menüden ; take a Picture, add from gallery, add a note veya add a link seçeneklerinden birini seçmeniz yeterli oluyor. Mesajınızı hazırladıktan sonra Z harfine benzeyen logoya dokunarak mesajınızı iletebilirsiniz.

Peki bize gönderilen şifreli mesajları nasıl anlayacağız? Bunun da çözümü çok basit. Uygulama açıkken alacağınız mesajı, telefonun mikrofunuyla dinleyen uygulama şifrelenmiş mesajları çözerek telefonunuza kaydediyor. Siz de arkadaşınızın ne gönderdiğini kolayca anlayabiliyorsunuz. Eğer arkadaşlarınızla aranızda özel bir iletişim yöntemi kurmak istiyorsanız ve mesajlarınızı kimsenin görmemesini istiyorsanız Chirp uygulamasını Android cihazlarınıza indirebilirsiniz.

YORUMLAR