Chronology (Android)

Chronology

Chronology
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Chronology, zamanda yolculuk yaparak bulmacaları çözdüğünüz ve platformları aştığınız sürükleyici bir Android oyunu.

Chronology Time Changes Everything, zamanlar arası geçiş yaparak bulmacaları çözmeye çalıştığımız ve platformları hareket ettirerek ilerlediğimiz bir Android oyunu. Windows ve iOS platformunda oldukça popüler olan bulmaca – platform oyununda yolculuğumuza yaşlı bir mucit ile başlıyoruz.

Bulmaca, platform ve macera türünü harmanlayan yapımda bazen geçmişe dönerek, bazen de geleceğe giderek şimdiki zamanda karşılaşılan sorunları çözmeye çalışan bir mucidi kontrolümüz altına alıyoruz. Zamanda yolculuk makinesini yaparak mevcut zamanın sorunlarını çözmeye çalışan mucidimize tehlikeli macerasında salyangozu da eşlik ediyor. Zamanı durdurabilme gibi oldukça önemli bir yeteneğe sahip olan salyangozumuz hareket eden platformları geçmemizde bize yardımcı oluyor. Bu açıdan oyunun en mühim karakteri diyebilirim. Zaten oyunda bir mucit bir de salyangozla oynayabiliyoruz; başka bir karaktere yer verilmemiş.

Karakter ve çevre modellemelerinin yanında animasyonlarını da oldukça başarılı bulduğum yapımın oynanışı bulmaca oyunlarını seviyorsanız son derece eğlenceli ve sürükleyici. Platformları hareket geçirerek ilerleyebilmek için öncelikle bulmacaları çözmemiz gerekiyor. Bulmacaları benzer oyunlardaki gibi doğrudan çözemiyor, geçmiş ile gelecek arasında gidip gelmemiz gerekiyor. Zamanda yolculuk yapabilmek için de saat simgesini kullanıyoruz.

LIMBO’nun renklendirilmiş ve de biraz zorlaştırılmış hali diyebileceğim oyunun tek beğenmediğim yanı ücretsiz olarak sadece birinci bölümü sunması oldu. Bir şeyler çözmeye dayanan bulmaca oyunlarını seviyorsanız kesinlikle tek bölüm yeterli olmuyor. Farklı ve ilginç mekanların yanında daha orijinal bulmacalar içeren sonraki bölümleri görmek satın alımla mümkün oluyor.

Chronology Time Changes Everything, geçmiş ile gelecek arasında gidip gelerek bulmacaları çözdüğümüz, gerektiğinde zamanı dondurabildiğimiz harika bir bulmaca – platform oyunu olmuş. Görsel ve oynanabilirlik olarak kalite akan bir yapım. Kesinlikle Android telefon ve tabletinizde indirip denemelisiniz.

YORUMLAR