Crow 1.0 (Android)

Crow

1.0
Crow
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Crow, Android akıllı telefonlar için tasarlanmış bir sonsuz koşu/beceri oyunudur. Oyunda amaç uçabildiğiniz kadar uzağa uçmak.

Hayatı bir karganın gözünden yaşamayı hiç düşündünüz mü? Yerli mobil oyun yapımcısı GuYa Games Android kullanıcıları için bambaşka bir bakış açısıyla mobil oyun kategorilerinin zirvesinde olan sonsuz koşu/beceri türüne yeni bir oyun ekledi. Crow ile oyuncular uçabildikleri kadar uzağa uçarak tuzaklardan kaçınıp aynı zamanda hayatta kalabilmek için yiyecekler avlıyorlar. Etkileyici atmosferi ve karanlık temasıyla Crow, beceri oyunları arasında özellikle yerli yapımlar adına alternatif bir başlık oluşturuyor.

Crow'un oyun kontrolleri oldukça basit. Kanak çırpmak ve yükselmek için ekrana dokunuyor, basılı tuttuğunuz takdirde ise dalışa geçiyorsunuz. Uçacağınız mesafe boyunca karşılaşacağınız engel ve tuzakları bu sayede atlatıyor, aynı zamanda her yükseldiğinizde karnı acıkan karganıza yiyecek avlıyorsunuz. Oyun boyunca kargamız gitgide acıkacağı için yiyeceklere dikkat etmek ve kontrole hakim olmak çok önemli. Yine oynaması basit ama ustalaşması zor bir beceri oyunuyla karşı karşıyayız diyebiliriz.

Crow da diğer beceri oyunları gibi yüksek puan üzerine odaklanmış. Ancak bu sefer oyunun sosyal medya tarafı da kuvvetli, ister Facebook, ister Google+ gibi ağlar üzerinden arkadaşlarınıza meydan okuyabilir, skor karşılaştırması yapabilirsiniz. Aldığınız puanlara göre oyun size başarımlar sunuyor, bu sayede sosyal ağlarınıza ekli arkadaşlarınızın da skorlarını görebiliyorsunuz.

Oyunun belki de en önemli noktası olan uçuş fizikleri başarılı olmuş. Sonuçta Crow da bir sonsuz koşu oyunu ve bu noktada kontrollere dahi etki edecek fizik motoru bu tarz oyunlarda klası belirleyen en büyük özellik oluyor. Crow'un uçuş fizikleri de bir beceri oyunu için gayet tatmin edici ve eğlenceli. Bir yerden sonra karşılaşacağınız engellere ve yiyeceklere yetişebilmek için refleksleriniz ön plana çıkıyor.

Android için alternatif bir beceri oyunu arıyorsanız, özellikle yerli bir yapım olan Crow'u deneyebilirsiniz. Crow tamamen ücretsiz olsa da oyun zevkini büyük ölçüde baltalayan geçiş reklamları oyunda gözüme çarpan en büyük sıkıntılardan. Eğer bu sizin için bir teşkil etmeyecekse, arada bir oynamak için Crow kendi kategorisinde ortalamanın biraz üzerinde seyreden bir oyun.

ARTILAR

Sonsuz koşuya farklı bir tema oturtulması

Eğlenceli ekstralar ve kontroller

EKSİLER

Bölümler arası reklamlar çok abartılmış

Rakipleri arasından sıyrılamıyor

YORUMLAR