Dinosty

Dinosty
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Dinosty 90'larda oynadığımız oyunları hatırlatan bir mobil sonsuz koşu oyunudur

Dinosty 90'lı yıllarda Nokia 3310 gibi telefonlarda veya Brick Game gibi el atarilerinde oynadığımız klasik oyunları hatırlatan retro tarzada bir sonsuz koşu oyunu.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon veya tabletinize tamamen ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiz bir dinozor oyunu olan Dinosty'de bir T-Rex'in hikayesi konu alınıyor. Dinozorlar aleminin kralı olan T-Rex'ler keskin dişleri ve yüksek güçleri ile etraflarına dehşet salsalar da aslında hayat onlar için oldukça zordur. Kendinizi bir T-Rex'in yerine koyarsanız ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Örnek olarak bir T-Rex sabah uyandıktan sonra kollarının kısa olması nedeniyle yatağını toplayamamakta ve dağınık bir halde yaşamak zorunda kalmaktadır. Benzer şekilde, bir T-Rex Çin yemeği söylediğinde çubukları kullanamadığı için aç kalmaktadır. İşte biz de oyunda T-Rexlerin bu kadar zor olan hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmaya ve onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Dinosty'de temel amacımız T-Rex'imiz koşarken onun karşısına çıkan engelleri aşmasını sağlamak. T-Rex'imizin kaktüsleri aşması için doğru zamanda ekrana dokunarak zıplamasını sağlamamız gerekiyor. Oyunda birden fazla kaküs yan yana dizilebiliyor. Bu durumda da ekrana arka arkaya 2 defa dokunuyoruz ve T-Rex'in daha yükseğe zıplamasını sağlıyoruz.

Dinosty'nin 2 boyutlu siyah beyaz grafikleri oldukça basit. Bu basit görünüm oyuna nostaljik bir hava kazandırmak için tercih edilmiş.

YORUMLAR