DiscoMark

DiscoMark
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

DiscoMark Android cihazınızın ne kadar seri çalıştığını ölçen bir uygulamadır

DiscoMark mobil cihazınızın ne derecede yüksek bir kullanım deneyimi sunduğunu ölçmenize yardımcı olan bir benchmark uygulaması olarak tanımlanabilir.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinize ücrertsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir performans ölçme aracı olan DiscoMark klasik benchmark araçlarından farklı olarak direkt olarak kullanıcı tecrübesini hedef alan bir yapıya sahip. Android benchmark uygulamaları genel olarak telefon veya tabletinizin işlemcisinin yük altında ne kadar performans sergilediğini veya 3 boyutlu oyunlarda nasıl bir performans sergilediğini ölçüyor. Fakat bu testlerde Android cihazınızın sahip olduğu yazılım hesaba katılmıyor. DiscoMark ise Android cihazınızda yüklü uygulamaların ne kadar hızlı açıldığını test ediyor. Bu yöntem size Android cihazınızı kullanırken cihazın size ne kadar seri bir şekilde tepki verebileceğini ölçüyor. Ayrıca sadece donanımdan ziyade yazılım ve donanım uyumunu da görebiliyorsunuz.

Eğer Android cihazınızda oyunlar oynamıyorsanız DiscoMark performans ölçümü için ideal bir seçenek olacaktır. Uygulama Android cihazınız üzerinde elde ettiğiniz sonuçları diğer kullanıcıların elde ettikler sonuçlarla da karşılaştırabiliyor. Uygulamanın elde ettiği benchmark sonuçlarının karmaşık bir şekilde sunulmaması da uygulamanın bir diğer artı yönü.