DomiNations (Android)

DomiNations

DomiNations
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

DomiNations, Android cihazlarınıza indirip oynayabileceğiniz bir strateji oyunudur.

DomiNations, Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir strateji oyunudur. Civilization, Rise of Nations gibi popüler oyunların yaratıcısı olan Brian Reynolds tarafından geliştirilmiş olan oyun uzun süredir oyuncular tarafından bekleniyordu.

Oyunda kendi ulusunuzu zafere götürmeniz gerekiyor. Bunun için Yunanistan, Çin, Japonya, Büyük Britanya, Mısır gibi tarihin en büyük uluslarından birisini seçerek oyuna başlıyorsunuz. Ulusunuzu seçtikten sonra taş devrinden uzay çağına kadar onu ilerletiyorsunuz.

Çağlar boyunca büyüterek ilerlemeniz gereken oyunda aynı zamanda benzer oyunlarda olduğu gibi kaynakları toplamanız gerekiyor. Tabi ki bu arada kendinize bir ordu inşa etmeniz ve ilerlemek için araştırmalar yapmanız gerekiyor.

Kısacası Civilization'a çok benzediğini söyleyebiliriz. Oyunda uluslar arasından seçim yapma imkanı dışında aynı zamanda bu ulusların gerçek anlamda kültürleri ile oynuyorsunuz diyebilirim. Yani tarih içerisindeki gerçek gelişmelere de sadık kalınmış.

Benzer oyunlarda olduğu gibi burada da oyuna ilk başladığınızda daha çok kaynak toplama, evler inşa etme ve ordu evleri inşa etme gibi görevleriniz var. Böylece ilerledikçe daha kompleks ve kapsamlı binalar inşa etmeye başlayabiliyorsunuz. Bu sayed ekonominiz de ilerliyor ve karmaşıklaşıyor.

Bununla birlikte ulusunuz ilerledikçe popüler karakterleri general olarak atayabiliyor ve top, mermi, uçak gibi yeni teknolojilerin kilidini de açtırıyorsunuz. Ardından da dünyayı ele geçirmek üzere ordularınızı savaşa gönderiyorsunuz. Oyunu isterseniz tek başınıza hikaye modunda isterseniz de çevrimiçi olarak ittifaklara katılarak oynayabiliyorsunuz.

YORUMLAR