doods

doods
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

doods, renkli noktaları birleştirip girdaptan kurtulmaya çalıştığınız bir bulmaca oyunu.

doods, Android cihazlarınızda işe/okula giderken veya dönerken, arkadaşınızı beklerken, misafirliğe gittiğinizde zaman geçirmek amacıyla oynayabileceğiniz bulmaca oyunu. Hikaye üzerine kurulan oyun fazlasıyla kolay bir oynanışa sahip olmasına karşın oldukça eğlenceli.

Oyunda tek yaptığınız renkli noktaları sürükleyip bir araya getirmek. En az beş noktayı dikey veya yatay fark etmeksizin birleştirdiğinizde tablodan silmiş, puanı kapmış oluyorsunuz. Tabii ki bunu başarmanızı engelleyen etmenler var. Renkli noktalar belli bir doğrultuda ilerleyebiliyor ve girdabın yanına yaklaştığında girdap içerisine çekiyor, siz de oyuna veda etmiş oluyorsunuz. İlk görüşte çok basit bir oyunmuş hissiyatı verse de kısa sürede eğlendirmeyi başarıyor.

Oyunda nasıl ilerleyeceğiniz başlangıçta animasyonlu olarak gösteriliyor. Öğreticiyi anlamadan geçmemenizi öneririm. Öğreticinin ardından sonsuz oynanışa merhaba diyorsunuz. Oldukça geniş ve ortasında sizi içine çekmeye hevesli girdabın bulunduğu tabloya gelişigüzel yerleştirilen rengarenk noktalar -ki bunlar oyunun yapımcısına göre doods’lar oluyor- beliriyor. Ne kadar çok doods’u birleştirmeyi başarırsanız girdabın gücü o kadar azalıyor.

YORUMLAR