Flick

Flick
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Flick, Android cihazınızdaki belge, fotoğraf veya videoyu dilediğiniz bir mobil cihazla - bilgisayarla paylaşmanıza izin veriyor.

Flick, Android cihazlar arası dosya paylaşımını oldukça kolaylaştıran ücretsiz bir uygulama. Android telefon ve tabletinizdeki dosyaları kabloya ihtiyaç duymadan zahmetsiz ve hızlı bir şekilde başka bir mobil cihazınıza veyahut bilgisayarınıza aktarmanıza izin veren son derece kullanışlı bir uygulama olduğunu söylebilirim.

Android cihazımızdaki bir belgeyi, videoyu veya müziği zaman zaman bilgisayarımıza veya diğer mobil cihazımıza atma ihtiyacı hissediyoruz. Cihazlar arasında dosya paylaşımı yapabileceğimiz hem de ücretsiz onlarca uygulamayla bu ihtiyacımızı rahatlıkla karşılayabiliyoruz. Flick de farklı cihazlar arasında dosya transferini en kolaya indiren uygulamalardan biri.

Herkesin rahatlıkla kullanabileceği sadelikte bir arayüzle gelen Flick’in en büyük özellklerinden biri cihazlar arası dosya paylaşımını eş zamanlı yapabilmesi. Örneğin; Android cihazınızdaki bir videoyu bilgisayarınıza aktarmak istediğinizde broadcast seçeneğine dokunduğunuzda mobildeki video anında bilgisayarınıza yansıtılıyor. Tabii ki fotoğraflarda da bu özelliği kullanabiliyorsunuz. Flick’i benzerlerinden ayıran diğer bir özelliği de paylaştığınız dosya için süre belirleyebiliyorsunuz. Tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi paylaşımı yaptıktan sonra dosyanın belli bir süre sonra otomatik olarak silinmesini sağlayabiliyorsunuz.

Cihaz ayırt etmeksizin dosya paylaşımını en hızlı şekilde yapan Flick, Bluetooth bağlantısı yerine WiFi yani kablosuz ağı kullanıyor. Dosya transferi yapacağınız cihazları aynı kablosuz ağa bağlamanız gerektiğini hatırlatayım.

YORUMLAR