Flipd 1.4 (Android)

Flipd

1.4
Flipd
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Flipd sayesinde Android cihazlarınıza olan erişiminizi sınırlandırabilir ve böylece üretkenliğinizi arttırabilirsiniz.

Flipd uygulaması, akıllı telefon ve tabletlerinin başından kalkmakta zorlanan Android kullanıcılarına yönelik olarak hazırlanmış bir üretkenlik uygulaması. Özellikle, gelen mesajlar, çağrılar, sosyal medya bildirimleri gibi konular yüzünden kendinizi devamlı olarak telefonunuzu kullanma eğilimi içerisinde hissediyorsanız ve bu durum iş yapmanıza engel oluyorsa kesinlikle göz atmanız gerekiyor. Ücretsiz olarak sunulan ve herkesin anlayabileceği tarzda basit bir arayüze sahip olan uygulama, çocuklarınızın telefon ve tablet kullanımını sınırlandırmak için de kullanılabiliyor.

Uygulama sayesinde devamlı olarak telefonunuzun kilidini açmanız engelleniyor ve her açışınızda belli bir süre beklemeniz gerekiyor. Bu sayede sürekli olarak telefonun ekranına bakma dürtünüzün engellenmesi sağlanıyor ve bir süre sonra daha az telefon kontrol etmeye alışıyorsunuz diyebilirim.

Tabii ki kilit açıldıktan sonra sadece bir dakikalık bir kullanım izninizin olması da yine gereksiz oyalanmaların önüne geçebiliyor. Bazı kullanıcılar bu özelliğin iş sırasında engellemelere neden olabileceğini söyleyebilirler ancak Flipd’ın engelleme özelliği istediğiniz an kapatılabiliyor. Bu sayede boş vakitlerinizde ve işiniz olmadığında normal kullanımınıza da devam edebiliyorsunuz.

Acil durum aramalarına izin verilmesi ve meşgul olduğunuzda size mesaj atanlara otomatik olarak meşgulüm mesajının atılmasının sağlanması da uygulamanın dikkat çekici yanları arasında yer alıyor.
Çocuklarınızın telefonlarına ve tabletlerine de kurabileceğiniz Flipd, uzaktan kontrol olanağı sayesinde dilediğiniz an onların telefonlarına erişimlerini engellemenizi sağlıyor. Böylelikle gece geç saatlerde çocuğunuzun telefonuyla vakit harcayacağından korkuyor ve uyumasını istiyorsanız bir anda tüm telefona erişimi kapatmak yahut ders çalışması esnasında onu telefonundan uzak tutmak mümkün oluyor.

Eğer akıllı telefonların üretkenliği öldürdüğünü düşünüyorsanız göz atmadan geçmemeniz gereken uygulamalardan birisi olduğunu belirtmek gerek.

YORUMLAR