FOTONICA 1.1.6 (Android)

FOTONICA

FOTONICA
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

FOTONICA, Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir koşu oyunudur.

FOTONICA, Android cihazlarınıza indirip oynayabileceğiniz bir koşu oyunudur. Elbette artık mobil cihazlar için çıkan ve birbirine benzeyen yüzlerce koşu oyunundan herkes bıktı fakat FOTONICA, bugüne kadar gördüğünüz en farklılarından bir tanesi.

Oyunu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği, ilk bakışta göreceğiniz üzere grafikleri. Geometrik bir dünyada, sadece çizgiler ve renklerden oluşan karanlık bir evrendesiniz ve koşabildiğiniz kadar uzağa koşmanız gerekiyor.

FOTONICA'yı farklı yapan sadece grafikleri değil elbette ki. Oyunun görselleri insanı kendisine çeken en büyük etmen olsa da bir diğer özelliği ise bu karmaşık ortama ayak uydurmak zorunda oluşunuz.

Oyunu öncelikle birinci şahsın gözünden oynadığınızı belirtmeliyim. Yani diğer oyunlardaki gibi oyuncuyu sağdan soldan ya da kuşbakışı kontrol etmiyorsunuz, kendiniz koşuyorsunuz. Bununla birlikte çok hızlı koştuğunuz için de uyum sağlamak ilk anda biraz zor oluyor.

Oyunun kontrolleri gayet basit diyebilirim. Oyunun başında çıkan bir tutorial zaten size nasıl oynayacağınızı anlatıyor. Koşmak için parmağınızı basılı tutuyor, zıplamak için parmağınızı bırakıyor ve havadayken dalmak ve yere inmek için yine parmağınızı basılı tutuyorsunuz.

Oyuna ilk başladığınızde özellikle hem grafiklerden hem de birinci şahsın gözünden oynadığınızdan ötürü uzaklıkları ve derinlikleri hesaplamak biraz zor oluyor diyebilirim. Fakat zamanla alışıyorsunuz.

Oyunda 8 level bulunuyor fakat bununla sınırlı değil. 3 ayrı level de sonsuz modlarda oynamak için mevcut. Bununla birlikte oyunda 18 kazanım da bulunuyor. Tek başınıza oynamaktan sıkıldığınızda ise aynı cihazda arkadaşınızla birlikte ayrı ekranlarda oynayabiliyorsunuz. Ayrıca oyunda iki farklı zorluk seviyesi var, bu sayede kendinizi daha da zorlayabiliyorsunuz.

Aynı anda hem nostaljik hem de yenilikçi görseller yaratmayı başarmış olan ve estetik açıdan gerçekten göz kamaştırıcı bir oyun olan FOTONICA'yı herkese tavsiye ediyorum.

YORUMLAR