Gıda Katkı Maddeleri 1.1 (Android)

Gıda Katkı Maddeleri

1.1
Gıda Katkı Maddeleri
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tükettiğiniz gıdaların içeriğinde hangi katkı maddelerinin olduğunu merak ediyorsanız bu uygulamadan bilgi alabilirsiniz.

Yediğiniz gıdaların içerisinde yer alan katkı maddelerini merak ediyorsanız, bu konuda detaylı bilgi sunan Gıda Katkı Maddeleri uygulamasını Android cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Gıda sektöründe insan sağlığını hiçe sayan bazı firmalar, gıdalarda çok tehlikeli maddeler kullanarak insan sağlığıyla oynayabiliyorlar. Bu sebeple insanlar artık bilmediği markalara ve ürünlere daha temkinli yaklaşarak, içeriğini öğrenmek için çaba gösteriyorlar. Gıdaların içerisinde yer alan katkı maddelerini öğrensek bile bunların yararları ve zararları hakkında da bilgi edinmemiz şart. Katkı maddelerini daha yakından tanımanız için geniş bir içerik sunan Gıda Katkı Maddeleri uygulaması ile gıdaları gönül rahatlığıyla tüketebileceksiniz.

Uygulama sayesinde; gıda katkı maddeleri açısından hangi ürünün daha sağlıklı olduğunu, inancımıza ve tercihlerimize uygun olanları kolayca anlayabiliyoruz. Ürünlerin içeriğini görmek için uygulamadaki arama bölümüne isim veya E numarasını girmeniz yeterli olacaktır. Bunun yanında; kaçınılması önerilenler, azaltılması önerilenler ve sağlık riski taşımayanlar gibi kategorileri inceleyerek daha bilinçli bir birey haline gelebilirsiniz. Prof. Dr. Fatih Gültekin’in gıda katkı maddeleriyle ilgili yazdığı kitaplardan ve bazı konularda da Helal ve Sağlıklı Gıda Platformundan yararlanılarak hazırlanan uygulama, bilgileri doğru kaynaktan sizlere sunuyor.

YORUMLAR