Historia

Historia
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Historia, rol yapma oyunlarından hoşlananlara hitap eden mitoloji konulu bir oyun.

Historia, Android tablet ve akıllı telefonlarımız üzerinde tamamen ücretsiz olarak oynayabileceğimiz bir rol boyunu.

Antik çağlara uzanan bir hikayeye sahip olan Historia'da onlarca farklı mitolojik kahraman arasından istediğimizi seçip oyuna başlayabiliyoruz. Söz konusu karakterler arasında Kral Arthur, Jeanne d'Arc, Pitagor ve daha pek çok tarihsel öneme sahip isim mevcut. Bu konuda oyuncular epey serbest bırakılmış ve tamamen oynayış stillerine göre seçim yapabilme özgürlüğne sahipler.

Sıra tabanlı oyun yapısına sahip olan Historia'da zar atarak rakiplerimizin topraklarını ele geçirmeye ve hüküm sürdüğümüz alanı mümkün olduğunca genişletmeye çalışıyoruz. RPG oyunlarında görmeye alışkın olduğumuz karakter güçlendirme seçenekleri Historia'da da mevcut. Bölümleri geçtikçe kahramanımızı farklı disiplinlerde geliştirebiliyoruz.

Historia'da göz alıcı grafikler ve çizimler sunuluyor. Grafik konusunda beğenimizi kazanan Historia aynı başarıyı ses efektlerinde de devam ettiriyor. Oyunun kontrolleri zaten herkesin kolayca kavrayabileceği türden. Saldırı yapmak istediğimiz karaktere tıklıyor ve saldırıyı gerçekleştiriyoruz.

Kapsamlı bir oyun deneyimi sunan Historia'da çok fazla şey ile ilgilenmek durumunda olduğumuz için oyun monoton bir hale gelmiyor ve uzun süre boyunca oynanabiliyor. Rol yapma oyunları ilgi alanınıza giriyorsa Historia iyi bir seçim olacaktır.

YORUMLAR