IF 1.3 (Android)

IF

1.3
IF
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

IF uygulamasını kullanarak mobil cihazınız ve internet hizmetleri yahut donanımlar arasında bağlantı kurulmasını sağlayabiliyorsunuz.

IF uygulaması, IFTTT tarafından yayınlanmış resmi bir koşullu eylem gerçekleştirme uygulaması olarak karşımıza çıktı ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Koşullu eylem deyince uygulamanın ne olduğu pek anlaşılmıyor ve bu nedenle dilerseniz bu kavramı biraz daha açalım.

IF uygulamasıyla Android cihazınızda bir olayın gerçekleşmesi halinde bir diğer işlemin yapılmasını tetikleyebiliyorsunuz. Bu tetikleme işlemi sayesinde örneğin evinize geldiğinizde sosyal ağ profillerinizden paylaşım yapılması veya hava durumuna göre bir SMS gönderilmesi yahut çok daha farklı pek çok tetikleme işlemini otomatiğe bağlayabiliyorsunuz.

Uygulamanın çok sayıda farklı servisi, hatta bazı donanımları ve ev aletlerini desteklemesi sayesinde otomatizasyonun oldukça kolay ve sorunsuz bir hale geldiğini de belirtmem gerek. IFTTT'nin bu konuda uzmanlaşmış bir servis olması nedeniyle tüm tetikleyiciler ve eylemler gereken koşullarda gerçekleşerek işlemleri tamamlıyorlar.

Uygulamanın arayüzünün de olabildiğince anlaşılır ve ikonlarla desteklenmiş olması, kullanım esnasında sorunsuzca tüm verileri girebilmenizi sağlıyor. Philips Hue sahipleri evlerine yaklaşınca ışıkların otomatik olarak açılmasını bile uygulama içerisinden gerçekleştirebiliyorlar.

Eğer otomatizasyon sistemlerine karşı bir merağınız varsa kesinlikle göz atmadan geçmeyin derim.

YORUMLAR