Kaspersky Fake ID Scanner

Kaspersky Fake ID Scanner
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kaspersky Fake ID Scanner, Android platformunu tehdit eden 3 büyük güvenlik riskine karşı tarama yapan ücretsiz bir uygulamadır.

Kaspersky Fake ID Scanner, Android platformunun en tehlikeli güvenlik açıkları olan Sahte Kimlik, Heartbleed ve Android Master Key’den etkilenip etkilenmediğinizi hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebileceğiniz bir güvenlik uygulamasıdır.

Kaspersky’nin Android kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu yeni güvenlik aracı Fake ID Scanner, en çok karşılaşılan 3 güvenlik açığına karşı telefonunuzu derinlemesine tarayarak güvenlik raporu sunuyor. Önemli verilerinizi, gizliliğinizi sızdıran ve sizden ısrarla para isteyen uygulamaların olup olmadığını birkaç dakika içerisinde öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken “Start scan” butonuna dokunmak.

Kaspersky Fake ID Scanner, güvenlik uzmanları tarafından keşfedilen ve mobil platformların yanı sıra büyük yazılım şirketlerini etkileyen güvenlik açıklarına karşı sisteminizi tarıyor. Bu güvenlik zaafları arasında saldırganların istedikleri uygulamayı cihazınıza yükleme yetkisi veren Master Key, güvenli olduğunuzu zannettiğiniz sitelerde dahi saldırganların kimlik bilgilerinizi ele geçirebildikleri bir güvenlik açığı olan Heartbleed ve saldırganların kendi uygulamalarını sanki yasal bir uygulamaymış gibi gösterebildikleri Sahte Kimlik adı verilen güvenlik açığı yer alıyor.

Kaspersky Fake ID Scanner, 3 büyük güvenlik açığı hakkında rapor sunsa da, bu açıkları kapatmıyor. Cihazınızın güvenliği için Kaspersky Internet Security uygulamasını yüklemeniz öneriliyor.

YORUMLAR