Kaspersky QR Scanner 1.0.0.147 (Android)

Kaspersky QR Scanner

Kaspersky QR Scanner
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kaspersky QR Scanner, phishing ve zararlı bağlantılar içeren karekodları engelleyen hızlı ve basit bir karekod okuma uygulaması.

Kaspersky QR Scanner, günümüzde neredeyse her yerde gördüğümüz karekodların içeriğini tarayarak bağlantının güvenli olup olmadığı hususunda bizi bilgilendiren ücretsiz bir Android uygulaması olarak öne çıkıyor. Karekodları doğrudan açmadan önce gerçek bağlantısını görme imkanı tanıyan karekod okuma uygulamasının en önemli özelliğinden birisi de hızlı çalışması.

Mağazalarda, internette, reklam panolarında, dergilerde, ilaçlarda kısacası her yerde karşımıza çıkan karekod bireysel ve iş kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılmakta ve büyük kolaylık sağlamakta. Tabii ki her yeni teknoloji gibi karekodlar da kötü amaçlı kullanılabiliyor. Karekodların içerisine yerleştirilen zararlı bağlantıları doğrudan açmamız durumunda kişisel verilerimizi de tehlikeye atmış oluyoruz. Dünyanın önde gelen güvenlik firmalarından Kaspersky güvenli karekod kullanımını mümkün kılmak amacıyla ücretsiz bir karekod tarama uygulaması geliştirmiş ve QR Scanner adıyla ücretsiz olarak indirmeye açmış.

Android tabanlı tüm telefon ve tabletlerde kullanılabilen Kaspersky QR Scanner uygulaması sayesinde karekodda saklı web sitesi, metin, kişi detayları dahil her türlü içeriğe hızlı ve kolay bir şekilde erişim sağlayabiliyoruz. Bunu yapabilen onlarca karekod okuması varken niye Kaspersky’ninkini kullanayım? sorusu aklınıza gelebilir. Yanıtı oldukça basit: Hem hızlı ve kullanımı basit, hem de karekodları direkt açmıyor.

Kablosuz bağlantımız üzerinden kullanabildiğimiz Kaspersky QR Scanner uygulaması kişisel bilgilerinizi çalmaya kalkışan veyahut doğrudan cihazınıza zarar verecek karekodlarda uyarıda bulunuyor. Ancak dilerseniz bağlantıyı açabiliyorsunuz. Tabii ki bunu çok güvendiğiniz bir kişi tarafından hazırlanan karekodlar için kullanmanızda fayda var.

Kaspersky QR Scanner’ın bir diğer özelliği ise iş kullanıcılarına yönelik. Karekod kişinin kartvizit detaylarını içeriyorsa, “Add Contact” seçeneği kişiyi doğrudan cihazınıza kaydedebiliyorsunuz. Tabii ki kartvizit Türkçe karakterler içeriyorsa uygulama şu an için Türkçe dil seçeneği sunmadığından sorunla karşılaşabilirsiniz.

Kaspersky QR Scanner, Türkçe dil seçeneğinin gelmesi ile çoğu Android kullanıcısının birincil karekod okuma uygulaması olacaktır.