Kırmızı Işık 1.0.2 (Android)

Kırmızı Işık

Kırmızı Işık
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kırmızı Işık, kadınlarımızın şiddetten korunmasına destek olmak ve kadına yönelik şiddetle mücadele etmek amacıyla hayata geçen bir uygulamadır.

Türkiye'nin kanayan yarası olan kadına şiddet hiçbir zaman gündemden düşmedi. Kadınlarımızın sokaklarda rahat bir şekilde yürüyemediği, çantalarından biber gazı veya elektro şok cihazlarının eksik olmadığı bir dönemden geçiyoruz. Eşine, çocuğuna ve çevresine şiddet uygulayan herkesi lanetliyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Vodafone Vakfı bu duruma bir nebze de olsa çare olmak amacıyla harika bir projeyi hayata geçirdi. 

Kırmızı Işık, kadınlarımızın şiddetten korunmasına destek olmak ve kadına yönelik şiddetle mücadele etmek amacıyla hayata geçen bir uygulama. Kadınlarımızı kendilerine şiddet uygulayanlardan korumak ve bilgilendirmek için oldukça güzel özelliklere sahip olduğunu söyleyebilirim. Şiddete maruz kaldığınızda neler yapmanız gerektiği hakkında bilgi edinebiliyor, uygulamayı kendinize göre ayarlayarak işlevsel bir şekilde kullanabiliyorsunuz. 

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon veya tabletlerinize yüklediğiniz uygulamada yapacağınız işlemler oldukça önemli bir niteliğe sahip. Acil numaraları ve yakınlarınızı tek tuşa basarak arayabilme özelliği sayesinde herhangi bir güvenlik tehtidinde tedbirli olabilirsiniz. Aynı zamanda yakınlarınıza yine tek tuş ile konum bilginizi içeren mesaj da atabildiğinizi söylemem gerekiyor. Bunların dışında size en yakın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı birimlerine ulaşmanızda mümkün. Bu bağlamda bakanlıktan profesyonel destek almak sizin için faydalı olacaktır. 

Kısacası Krmızı Işık, tüm kadınlarımızın mutlaka kullanması gereken olmazsa olmaz uygulamalardan biri olmuş. Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirip bir an önce kullanmaya başlamanızı öneriyorum. 

Kadına Şiddete Hayır!

YORUMLAR