Liber Vember 2.0 (Android)

Liber Vember

2.0
Liber Vember
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Liber Vember, Amerikalı oyun geliştirme stüdyosu Lardgames tarafından yapılan, kendine has özellikleri bulunan bir bulmaca oyunudur.

Liber Vember, Android telefon ve tabletleriniz üzerinde çalıştırabileceğiniz, bulmaca oyunudur. 

Lardgames'in daha önce geliştirdiği PEACH BLOOD isimli oyundaki Vember isimli karakterlerin bir başka macerasını gördüğümüz Liber Vember'da amacımız kayıp karakterleri bulmak. Herkesin mutlu mesut yaşadığı bir köye yapılan saldırı sonucunda sağa sola dağılan bu karakterleri tespit ederek, yine mutlu köy ortamını kurmaya çalıştığımız oyun, en küçük detaya dahi dikkat eden oyuncular için üretilmiş. 

Liber Vember'e girdiğimiz bizi önce küçük hikaye parçaları karşılıyor. Vember'lere ne olduğu anlatıldıktan sonra onları nasıl bulacağımız gösteriliyor. Oyunda her bölümde bizi çok uçuk kaçık tasarımlar kaşılıyor. Üç boyutlu olarak hazırlanan bu tasarımları, ekranda elimizi saa sola kaydırmak suretiyle izleyebiliyor hatta çevresinde döndürebiliyoruz. İşte bu tasarımların her tarafında da çeşitli karakterler yer alıyor. 

Oyun bizden, ekranın en altında yer alan karakterlerin aynılarını bulmamızı istiyor. Fakat bunu yaparken, eşleştirmeyi de birebir yapmamızı salık veriyor. Yani eğer ekranın altında bir karakter oturur vaziyette ise tasarımın içerisinde de aynı şekle sahip ve oturan karakteri bulmamız gerekiyor. Böyle böyle hikayede de ilerlediğimiz oyun, detaylara dikkat etmeyi seven oyuncular güzel bir deneyim de vaat ediyor.