LightBomber

LightBomber
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

LightBomber ile Android cihazlarınızdan ışık oyunlarından faydalanarak fotoğraf çekimleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

LightBomber uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletlerinizde kullanabileceğiniz çok ilginç fotoğraf çekme uygulamalarından birisi. Zira uygulamayı kullanarak fotoğraf çekiyorsunuz ancak bu fotoğraflar üzerine ışıkları kullanarak çizimler yapmanız mümkün oluyor. Tabii ki bunun nasıl olacağı konusunda sizi biraz daha bilgilendirerek uygulamanın konseptini tam olarak anlamanıza yardımcı olmamız lazım.

Uygulama temel olarak uzun süreli fotoğraf çekimi yönteminden faydalanıyor. Yani bir çekime başladığınız zaman, sanki video çeker gibi belirlediğiniz saniyeler boyunca çekim gerçekleştiriliyor ancak çekim bitiminde bir video değil fotoğraf elde ediyorsunuz. Bu fotoğraf ise çekim süresi boyunca gerçekleştirdiğiniz hareketlerin üstüste bindirilmesiyle oluşturuluyor. İşin en güzel yanı ise, elinizde bulunan bir ışık kaynağını kullanarak çekim süresi boyunca havaya istediğiniz gibi resim çizebilmeniz.

Çizdiğiniz şey ışıklı bir yazı yahut şekil olarak fotoğrafınızda belirlenecektir. Tabii ki karşıdaki kişinin illa ki hareket etmesi de gerekmiyor. Dilerseniz sabit bir ışık kaynağı mevcutken, telefonunuzu hareket ettirerek de hareketli ışık şekilleri elde edebiliyorsunuz.

Çekim süresinin ne kadar olacağı ve arkaplan ışıklarının ne kadar dikkate alınacağı da yine sizin inisiyatifinizde. Böylelikle ışık oyunlarını kullanarak en güzel ve tatmin edici sonuçları alabilmek için dilediğiniz kadar denemede bulunabiliyorsunuz. Tabii ki elde ettiğiniz bu güzel görselleri mobil cihazınızın galerisine kaydetmek yahut Twitter ve Facebook hesaplarınızdan arkadaşlarınızla paylaşmak da mümkün.

Oldukça sade bir arayüz ve seçeneklerle sunulan LightBomber’ı denemeden geçmemeniz gerektiğine inanıyorum.

YORUMLAR