Lingo

Lingo
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Lingo, Android işletim sistemine sahip cihazlarda oynanmak üzere tasarlanmış bir kelime oyunu.

Lingo, bulmaca oyunları oynamaktan keyif duyan Android tablet ve akıllı telefon kullanıcılarına hitap eden bir oyun. Türkçe olmasıyla beğenimizi kazanan bu oyunu tamamen ücretsiz olarak indirebiliyoruz.

Oyun temel olarak kelime bulma üzerine odaklanıyor. Amacımız, birçok oyuncunun aşina olduğu gibi ekrandaki tabloda yera lan harfleri kullanarak kelimeler türetmek. Kelime türetirken öenmli bir kurala dikkat etmemiz gerekiyor.

Kelime türetecğeimiz bölümlerde bulmamız gereken kelimenin baş harfi veriliyor. Kelimeyi bulabilmek için beş tahmin hakkımız var. Bu limiti aşarsak başarısız olmuş sayılıyoruz. Buna ek olarak herhangi bir kelimeyi girmek için de 20 saniye süremiz mevcut. Tahminimizdeki herhangi bir harfi yerin doğruysa bir sonraki satırda da çıkarak tahminimizi kolaylaştırıyor.

Oyundaki grafikler bir kelime bulma oyunu olmasına rağmen özenle hazırlanmış. Basit tablo ve kutu tasarımları yerine renkli ve canlı tasarımlara yer verilmiş.

Başarılı bir çizgide ilerleyen Lingo, kelime türetme oyunlarına merakı olanların kaçırmaması gereken oyunlardan bir tanesi.

YORUMLAR