Matherial 1.1 (Android)

Matherial

1.1
Matherial
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Matherial uygulaması sayesinde Android cihazlarınızı kullanarak kendinizi matematik alanında kolayca test edebilirsiniz.

Çocukların eğitiminde ve ayrıca yetişkinlerin zihin pratikleri yapmakta artık akıllı cihazları kullanmaları nedeniyle geliştiriciler de bu tip uygulamalar hazırlamaktan çekinmiyorlar. Bilhassa matematik gibi alanlarda bireylerin kendilerini geliştirebilmek için kullanabilecekleri uygulamalar sayesinde dilediğiniz an dilediğiniz sürelerle kendinizi test edebiliyorsunuz.

Bu amaçla hazırlanmış olan oyunlardan bir tanesi de Matherial olarak karşımıza çıktı. Android akıllı telefon ve tabletlerinizde ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz uygulama, en kısa sürede karşınıza çıkan matematik işlemlerin sonuçlarının doğru olup olmadığını kontrol etmenizi talep ediyor. Kontrolünüzün ardından sonucun doğru olup olmadığını işaretliyorsunuz ve böylece skorunuz artıyor veya oyunu kaybediyorsunuz.

Oyundaki işlemler mavi renkli bir zemin üzerinde gösteriliyor ve sonucun doğru olup olmadığını belirtmek için kırmızı alandaki yanlış işaretine, yahut yeşil alandaki doğru işaretine tıklamanız gerekiyor. Böylece her doğru bildiğinizde puanınız artarken yanlış bilecek olursanız oyun sona eriyor. Her işlemde bir karar verebilmek için belli bir süre sınırınız bulunuyor ve bu süre içerisinde karar veremezseniz yine oyununuz sonlanıyor.

Oyun ekran görüntülerinde de fark edebileceğiniz gibi oldukça basit. Herhangi bir seçenek ya da ayar bölümü bulunmadığı için yükler yüklemez hemen kendinizi matematikte test etmeye başlayabilirsiniz. Bilhassa ilkokula giden çocuklar için iyi bir pratik aracı olacağına inanıyorum.