MCBackup 2.0.4 (Android)

MCBackup

MCBackup
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

MCBackup uygulamasını kullanarak Android cihazınızdaki kişi rehberinizi kolayca yedekleyebiliyorsunuz.

MCBackup uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletlerinizde bulunan kişi listelerini yani rehberinizi kolaylıkla yedeklemenizi ve daha sonra yeniden yüklemenizi sağlayabilen ücretsiz bir uygulama. Çok sade ve anlaşılır bir şekilde tasarlanmış olan MCBackup’ın işlevleri de sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve iletişim bilgilerini kaybetmek imkansız hale geliyor.

Özellikle cihazında fabrika ayarlarına dönme seçeneklerinden faydalanan kullanıcılar, bu işlemin ardından tüm iletişim bilgilerini kaybetmekten korkuyorlar ve zaman zaman Google’ın kendi sunduğu online yedekleme yetenekleri yanlışlıkla kapatılmış yahut en son bilgiler aktarılmamış olabiliyor. MCBackup ile manuel olarak kendi listenizi kendiniz yedekliyor ve daha sonra yeniden geri yükleyebiliyorsunuz.

Yedekleme işleminde kullanılan iletişim bilgileri vCard formatında saklanabiliyorlar ve hazırlanan yedek dosyasını dilerseniz telefonunuzun hafızasına kaydedebiliyor, dilerseniz de iletişim araçlarını kullanarak kendinize internet üzerinden gönderebiliyorsunuz. Böylece bir kopyasının her zaman e-posta adresinizde bulunduğundan da emin olabiliyorsunuz.

Eğer rehberinizi geri yüklemek isterseniz tek yapmanız gereken yine uygulamayı yüklemek ve daha sonra size verilmiş olan VCF uzantılı vCard dosyasını geri yüklemek. Bu sayede telefon rehberiniz anında eski haline dönecektir ve kaldığınız yerden sevdiklerinize ulaşmak mümkün olacak.

Her ne kadar belli işlemlerden önce rehber yedekleme işlemi yapmak gerekse de, ayda bir yedekleme yapmak telefonunuza yanlışlıkla bir şey olması halinde sizi pek çok dertten kurtaracaktır. Eğer ani bir duruma hazırlıklı olmak istiyorsanız rehberinizin en güncel halini daima başka bir kaynakta depolamayı unutmayın.

YORUMLAR