Microsoft Hyperlapse (Android)

Microsoft Hyperlapse

Microsoft Hyperlapse
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    425

  • Üretici

    Microsoft

Microsoft Hyperlapse, Android telefonunuzla zaman atlamalı videolar çekmenize izin veren ücretsiz bir uygulama.

Microsoft Hyperlapse, Android işletim sistemli telefonunuzla zaman atlamalı çekimler yapmanıza imkan tanıyan ücretsiz bir uygulama. Instagram’ın Hyperlapse uygulamasında olduğu gibi normal hızda çektiğiniz videolarınızı belli ölçüde hızlandırarak kısa sürede daha fazla içerik göstermenize izin veren uygulama şu anda beta aşamasında ve tüm cihazlara destek sunmuyor.

Profesyonel makinelerle yapılabilen zaman atlamalı çekimler teknolojinin de gelişmesiyle mobil cihazlarımızda da hazırlanabilir hale geldi. Videoları standart hızından 32 kat daha hızlandırmamıza izin veren çok sayıda uygulama Android platformunda mevcut. Bunlardan en fazla kullandığımız Instagram Hyperlapse uygulaması idi. Oldukça başarılı olan bu uygulamanın ardından şimdi de Microsoft imzalı bir zaman atlamalı video çekme uygulaması ile karşımıza çıktı.

Microsoft Hyperlapse ile karşımıza çıkan uygulamada temelde Instagram’ın Hyperlapse uygulamasında yaptığını yapsa da birçok farklı özelliği bulunuyor. Örneğin; Videoları 32 kata kadar hızlandırabiliyorsunuz. Sadece o anda çekim yaptığınız videoları değil, daha önceki bir videonuzu aktarabiliyorsunuz. Bunların yanında teknik kısımda da bir farklılık var. Microsoft’un uygulaması videoları hızlandırmak için telefonun jiroskopik ve ivmeölçer verilerini kullanmıyor. Bunun yerine yazılım algoritması kullanıyor; bu sayede de çok daha iyi sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

Geliştirilme aşamasında olan zaman atlamalı video çekim uygulamasının kullanımı çok basit ve beta olduğundan video kayıt, kamera değiştirme (zaman atlamalı özçekimler de hazırlayabiliyorsunuz.) ve flaş butonu haricinde hiçbir seçenek yok. Videonuzu çektikten sonra hız ayarı çıkıyor. Hızı seçiyor (Varsayılan olarak 4x, 32x’e kadar çıkabiliyorsunuz.) ve ister kaydediyor, isterseniz de sosyal ağlarda paylaşıyorsunuz.

Not: Uygulama tüm cihazlarla uyumlu değil. Aşağıdaki cihazlardan birine sahipseniz ve Android 4.4 işletim sistemi üzeri yüklü ise uygulamayı kullanabiliyorsunuz:

  • Samsung Galaxy S5 - S6 - S6 Edge - Note 4, Google Nexus 5 – 6 – 9, HTC One M8 – M9, Sony Xperia Z3.

YORUMLAR