Migraine Buddy 1.0 (Android)

Migraine Buddy

1.0
Migraine Buddy
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Migraine Buddy Android için migren ataklarını takip etmeyi sağlayan bir uygulamadır.

Migraine Buddy, sık sık migren atağı geçiren hastaların bu atakları takip etmesini kolaylaştıran bir Android uygulaması. Migren ağrılarını kaydetmek ve raporlamak için nörologlar ve veri bilimciler tarafından tasarlanan uygulama, hastanın ağrı öyküsünü kolayca oluşturarak tedavi sürecine destek oluyor, böylece daha etkin çözümler ve ilaçlar için hem doktorun hem hastanın işini kolaylaştırıyor.

Sebepleri ve türleri farklılaşabilen migren ağrılarını kayıt altında tutarak hayat kalitesini yükseltmeyi amaçlayan uygulama, bilime de katkı sağlamış oluyor. Hastanın tuttuğu kayıtların bir uygulamada toplanarak aylık ve yıllık hastaya özel planlama yapmayı kolaylaştıran uygulama, görsel açıdan uygulamayı destekleyen figürleriyle de kullanımı kolay bir deneyim sunuyor.

Basit soru-cevap bölümü; zaman, sıklık, süre, ilaç etkileşimi gibi verilerin girileceği alanları, veri girişi erteleme özelliği, her an doktorla bağlantı kurabilmesiyle bir migren hastasının ihtiyaç duyabileceği her ayrıntının düşünüldüğü programın tek dezavantajı, sadece doktor tarafından gönderilen kodla açılıyor olması. Bu kodu üreticinin [email protected] adresinden geçici olarak temin etmek mümkün olsa da, uzun soluklu bir takip için doktorunuzla iletişime geçmeniz gerekiyor.

ARTILAR

Migren takibini kolaylaştırıyor.

EKSİLER

Doktordan gelen davetiyeye ihtiyaç duyuyor.

YORUMLAR