Mistaken

Mistaken
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Mistaken uygulamasını kullanarak başkalarının çektikleri fotoğraflara Android cihazınızı kullanarak erişebiliyorsunuz.

Mistaken uygulaması, son zamanlarda karşılaştığım oldukça ilginç bir mantığa sahip fotoğraf uygulamaları arasında yer alıyor ve Android kullanıcılarına sunulmuş durumda. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve temel olarak fotoğraf değiş tokuşu yapabileceğiniz uygulama, oldukça hızlı bir şekilde çalışıyor ancak üzerinden bir miktar daha iyileştirmeler gerektiğini de söyleyebilirim.

Uygulamanın en temel özelliği, fotoğraf çekmenize olanak tanıması ve daha sonra çekilen fotoğrafı size göstermek yerine uygulamayı kullanarak fotoğraf çekmiş başka birisinin çektiği fotoğrafı göstermek. Tabii ki tahmin edebileceğiniz gibi sizin çektiğiniz fotoğraf da bir başkasına gösteriliyor ve böylece herkes aslında kendi çekmediği fotoğrafları görüntüleyerek devam ediyor.

Karşınıza çıkan fotoğrafın uygunsuz olması halinde hemen şikayette bulunabiliyor, yahut beğenme butonuna da basabiliyorsunuz. Ancak beğenme butonuna basılan fotoğraflara maalesef yeniden erişmek herhangi bir şekilde mümkün değil. Ayrıca uygulamanın fotoğrafı kendisinin çekmemesi ve kullanıcıdan telefonundaki kamera uygulamasını kullanmayı talep etmesi de kullanışsız yanları arasında yer alıyor.

Konsept olarak güzel ve ilginç olmasına rağmen uygulamanın herhangi bir göz alıcı tasarım ya da işlevden uzak olması maalesef daha çok yol gideceğini bizlere gösteriyor. Mistaken’ın çalışırken yeni fotoğraflar getirmek ve sizinkini göndermek için internet bağlantısını kullanacağını da unutmayın. 3G üzerinde devamlı kullanım yüksek kota harcaması ile sonuçlanacaktır.

Aynı zamanda çektiğiniz fotoğrafların kişisel gizliliğiniz üzerinde herhangi bir etkisinin olmaması için çaba göstermeyi unutmayın. Zira fotoğrafların kaç kişi tarafından görüleceğini belirlemenin bir yolu maalesef henüz mevcut değil.

YORUMLAR