Novende

Novende
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Özel telefon konuşmalarınızın dinlemenmesini istemiyorsanız artık Novende ile şifrelenmiş bir güvenlik sisteminden yararlanmanız mümkün.

Cep telefonunuzdaki konuşmaların dinlenmesini istemiyorsanız ve Android kullanıcısıysanız artık kriptolu bir telefon hizmetinden yararlanmanız mümkün. Advanced Encryption Standart (AES) teknolojisi ile karşı tarafa iletilen sesi algılayabilmek için hattın diğer ucundaki kişide 256 bit şifrelemeyi çözen Transport Layer Security (TLS) protokolü mevcut.

Novende, her telefon konuşması için yeni bir şifre üretiyor ve bu sayede hatların genel bir yetki kapsamında dinlenmesine karşı her defasında yeni bir önlem getiriyor. Telefon konuşmalarınızın hassas olduğunu düşünüyorsanız Novende sayesinde güvende olacaksınız. Programın üreticileri, konuşmalardan gelen ses verilerinin kaydedilmediğini dile getiriyorlar. Üreticilerin bile ulaşamadıkları dinlemelere yetkili bir kurumdan baskı aracılığıyla ulaşılmaya çalışılsa da şifre çözülemiyor. Şifreleme işlemi sadece telefonu kullananlar arasında gerçekleşiyor.

Novende kullanıcılarının sistemine yetkisiz erişim sağlanmaya çalışıldığında kullanıcı bu durumdan haberdar oluyor. Bu vesile ile özgür bir iletişim kurabilmek daha mümkün. Ücretsiz olarak indirilen bu uygulamayı aktif olarak kullanabilmeniz için yıllık ve aylık abonelik paketlerinden birini tercih etmeniz gerekiyor. Bu paket ücreti şimdilik Aylık 6.90 TL ve Yıllık 76.90 TL civarlarında dolaşırken fiyatlar zamanla değişkenlik gösterebilir.

YORUMLAR