Obscure

Obscure
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Android cihazlarınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Obscure uygulaması ile en güzel fotoğraflarınızı gizliliğinizi koruyarak mesajla gönderebilirsiniz.

Obscure uygulaması, son dönemlerde ortaya çıkan kullanıcı gizliliğine önem veren mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi ve Android cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Lakin mesaj göndermenin yanında fotoğraf gönderimi ve fotoğraf düzenleme seçeneklerini de bünyesinde barındırması sayesinde oldukça geniş bir kullanıcı tabanına hitap ettiğini eklemek gerek.

Uygulamayı kullanarak kolayca fotoğraf çekebiliyor, daha sonra fotoğraflarınız üzerinde filtreleme seçenekleriyle daha güzel görünüm elde edebiliyor ve hemen arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz. Direkt olarak Obscure içerisinde göndermenin yanında fotoğrafları diğer sosyal ağlar üzerinden paylaşma seçeneği de mevcut. Ancak gönderdiğiniz fotoğraflara uygulanan filtreler ve efektler Obscure kullanıcıları tarafından kaldırılabiliyorlar ve böylece alıcıların orijinal fotoğrafı görmeleri de sağlanıyor. Bu bakımdan oldukça yaratıcı bir uygulama olduğunu belirtmek ve hakkını vermek gerekiyor.

Elbette klasik yazılı mesajlar göndermek de mümkün ancak bu konuda yine kullanıcı gizliliğine değer verilmiş. Eğer ekranınızı başkalarının okuduğundan şüpheleniyorsanız yazılarınıza zor okunma filtresi ekleyerek dışarıdan bakan gözlerden ekranınızı gizleyebiliyorsunuz. Bunun yanında silinmesini istediğiniz mesajlar ve fotoğraflar alıcının cihazından da siliniyor ve tam bir gizlilik hakimiyeti sağlamanız mümkün hale geliyor.

Uygulamanın çalışması için aktif bir internet bağlantısı gerekiyor ancak internet aktif değilken gönderdiğiniz mesajlar kayıt ediliyor ve internetin yeniden bağlanmasıyla birlikte hemen alıcılara gönderiliyorlar. Basit ve kullanışlı arayüzü sayesinde Obscure'u Android cihazlarınızda kullanmak pek de zor olmayacaktır.

YORUMLAR