Octo

Octo
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Telefon ayarlarınızı Octo'ya bırakın, bulunduğunuz konuma ya da saate göre otomatik olarak yapacaktır.

Günümüzde insanların bulundukları değişken mekanlar sürekli telefonlarının ayarlarıyla içli dışlı olmalarına neden olmuştur. Evdeyken ekran parlaklığını arttırırız ve mobil veriyi kapatıp WiFi'ı açarız. Dışarı çıkacağımız zaman ekran parlaklığımızı kısıp, WiFi'ı kapatırız ve mobil veri trafiğine izin veririz. Okulda ya da iş yerindeyken telefonumuzu sessiz moda ya da titreşim moduna alırız. Bazen bu işlemleri çok sık yapmamız gerekir ve bu noktada yardımımıza bir Android tabanlı program olan Octo yetişir.

Octo, telefon ayarlarınızı otomatik yapabilen bir programdır. Bu ayarları yaparken iki değişkeni temel alır: bulunduğunuz konum ya da yerel saat. Bu iki değişkeni de siz ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin evinizin, iş yerinizin ya da okulunuzun konumunu Octo'da ayarlayıp, bu konuma geldiğinizde telefon ayarlarınızın nasıl bir şekle bürünmesini istiyorsanız, bir kere olmak üzere Octo'da ayarlıyorsunuz ve o konuma geldiğinizde Octo bunu algılayarak telefon ayarlarınızı daha önce ayarladığınız hale getiriyor. Birden fazla profil oluşturup bu profilleri istediğiniz gibi adlandırabiliyorsunuz.

İşte sık sık telefon ayarlarıyla uğraşmak zorunda olan Android kullanıcıları için ilaç niteliğinde olan Octo'nun yönetebildiği telefon ayarları:

- Zil Sesi Modu

- Ses Seviyesi (Zil Sesi, Medya Sesleri, Bildirim Sesleri)

- Bluetooth

- WiFi

- Mobil Veri (Hücresel Veri)

- Otomatik Senkronizasyon

- Uçak Modu (Android 4.1.2 gerektirir)

- Parlaklık

- Ekran Kararma Süresi

- Ekranı Otomatik Döndürme

- Metin Mesajı Gönderme

YORUMLAR