Orbito

Orbito
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Orbito, Android cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz, bağımlılık yaratan bir beceri oyunu.

Orbito, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerimizi üzerinde oynayabileceğimiz bir beceri oyunu olarak öne çıkıyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyundaki temel amacımız çemberler arasında yol almaya çalışan topu engellere çarpmadan ilerletmek ve çemberlere serpiştirilmiş puanları toplamak.

Oyunda kontrolümüze verilen top otomatik olarak ilerliyor. Bize düşen görev ise ekrana dokunarak topun yol aldığı düzlemi değiştirmek. Top çemberin iç yüzeyindeyse sürekli olarak içeride dönüyor. Şayet dışındaysa karşısına çıktığı ilk çembere geçiş yapıyor. Bu döngüyü sürekli olarak devam ettirerek hem puanları toplamaya hem de engellere çarpmamaya çalışıyoruz. Engellerden kastımız beyaz toplar. Bu topların bazıları sabitken bazıları hareket ederek bize zor anlar yaşatıyorlar.

Bir sonraki bölüme geçiş yapabilmek için yeterin yıldız toplamış olmamız gerekiyor. Yetersiz yıldız toplarsak bir sonraki bölüm ne yazık ki açılmıyor ve mevcut bölümü tekrar oynamak zorunda kalıyoruz.

Orbito'da mümkün olduğunca basitleştirilmiş ve göz yorucu olmaktan uzak bir tasarım diline yer verilmiş. Oyun zaten zor ve bölümleri takip etmesi dikkat istediği için görsel efektlerin az kullanılmış olması yerinde bir karar olmuş.

Genel olarak başarılı bir çizgide ilerleyen Orbito'nun tek eksiği bölüm sayısının az olması. Gelecek güncellemelerle birlikte daha fazla bölüm ekleneceğini umuyoruz.

YORUMLAR