PassCloud

PassCloud
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

PassCloud, tüm şifre ve bilgilerinizi tek bir uygulama üzerinde saklayarak korumanıza yardımcı olmak amacıyla geliştirilen bir Android uygulama.

PassCloud, son zamanlarda artan kullanıcı hesapları ve şifrelerini tek bir yerden yönetmek isteyenler için bir üniversite öğrencisi tarafından hazırlanan yararlı bir Android uygulama. Facebook, Instagram, Twitter vs. derken sahip olduğumuz hesap sayıları oldukça arttı ve artmaya da devam ediyor. En basit mobil cihaz yada internet kullanıcısının bile günümüzde en az kayıtlı 10 hesabı bulunuyor ve bu da en az 10 farklı şifre demek. Eğer her yer için aynı şifreyi kullanıyorsanız yapmayın.

Uygulamanın arayüzü son derece sade ve şık tasarlanmış. Uygulamayı kullanabilmek için ilk olarak bir hesap oluşturarak kendinize özel bir şifre belirliyorsunuz. Daha sonra ise uygulama içerisinde saklamak istediğiniz tüm bilgileri teker teker girerek hem güvenceye alıyorsunuz hem de aklınızda tutmak zorunda kalmıyorsunuz.

Uygulamanın en güzel özelliklerinden bir tanesi sadece şifreleri değil aynı zamanda unutamanız gereken bilgileri de kaydedebilmesi. Böylece sizin için önemli olan bir cümleyi yada mesajı uygulama içerisinde kayederek hem depolayabilir hem de koruyabilirsiniz.

Uygulama içerisinde eklemiş olduğunuz şifre ve bilgiler sadece cihazınıza kaydediliyor. Yani sakladığınız bilgiler başkaları tarafından görülememektedir. Tabi cihazınızı ve PassCloud şifrenizi de kimseyle paylaşmamanız gerekiyor. PassCloud şifrenizi bilen kişiler tüm sakladığınız bilgilere kolaylıkla ulaşabilir. Uygulama ücretsiz olarak sunulduğu için reklam gösterimi bulunuyor. Fakat reklamlar rahatsız edici değil.

Siz de çok fazla hesaba ve şifreye sahip olmaktan şikayetçiyseniz ve zaman zaman hatırlamakta zorlandığınız şifreler oluyorsa PassCloud'u Android telefon ve tabletlerinize indirip denemenizi öneririm.