PlantNet 1.5.0 (Android)

PlantNet

PlantNet
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Merak ettiğiniz bitkilerin fotoğrafını PlantNet'e yükleyerek ismini ve diğer ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

PlantNet uygulamasını kullanarak, Android işletim sistemli cihazlarınızdan doğada bulunan çeşitli bitkileri fotoğraf üzerinden tanımlayarak bu bitkilerle alakalı öğrenmek istediğiniz tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz olarak sunulan PlantNet uygulaması, görsel tanıma yazılımı ile fotoğraflar üzerinden bitki türlerini tanımlamanızda yardımcı oluyor. Botanik veritabanında yer alan bitki türlerini kolayca tanımlayabileceğiniz PlantNet uygulaması, bu bitkiler hakkındaki tüm detayları da sizlere sunuyor. Süs bitkilerini tanımlayamayan uygulamada, detaylarını öğrenmek istediğiniz bitkinin fotoğrafını net bir şekilde çekerek ya da halihazırdaki bir bitki fotoğrafını uygulamaya yüklemeniz gerekiyor. Bu bitki tanımlandığında; bitkinin adını, bilimsel sınıflandırmasını ve aynı bitki grubundaki benzer türlerini de anında öğrenebilmeniz mümkün.

Uygulamanın dili İngilizce olduğundan, bitkilerin detaylarını öğrenebilmek için iyi bir İngilizce bilgisine sahip olmanız şart. Bitkiler üzerinde çalışan kullanıcıların faydalanabileceği bitki arama motoru PlantNet ücretsiz olarak sunuluyor.

YORUMLAR