Pois

Pois
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Pois, Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz denge faktörünün önemli olduğu bir beceri oyunudur.

Pois, muadili olan oyunlardan ayrılarak denge faktörünü ortaya çıkaran bir beceri oyunu. Klasik beceri oyunlarının aksine denge faktörünü de araya sokarak bir arcade oyunu yaratılan yapım, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon veya tabletlerden oynanabiliyor. Her yaştan insanın keyifle oynayabileceği bir oyun Pois'e biraz daha yakından bakalım.

Basit gibi görünüp küçük farklılıklarla büyük başarılara imza atmış oyunlara her zaman ilgim olmuştur. Bunun başlangıcı yanılmıyorsam Flappy Bird idi. Küçücük oyunda saatlerimizi harcadık ve çoğu zaman sinir krizi geçirdik. Pois'de böyle bir oyun dersem yanlış yorum yapmamış olurum. Basit bir arcade yapımının arkasında çok hoşuma giden bir denge faktörü var.

Oynanıştan bahsedelim. Arayüz ve atmosfer oyunun ruhunu çok iyi yansıtmış. Bir uzay aracını kontrol ediyoruz ve amacımız toplayabildiğimiz kadar yüksek puan toplamak. Denge faktörü bu puan toplama kısmında devreye giriyor. Ekranın sol tarafında kırmızı, sağ tarafında mavi toplar var. Bunlar arasında ki dengeyi çok iyi kurmalı ve engellere takılmadan puanları toplamalıyız. Bir toptan en fazla 4 adet alabiliyoruz, aksi taktirde uzay aracımız patlıyor. Tabi bir de engeller var. 3 adet mavi top aldınız diyelim, engeller öyle bir yerde çıkabilir ki mecbur 4. mavi topu alarakta patlayabilirsiniz. Dolayısıyla oyuna iyi odaklanmalı ve yerinde hamleler yapmalısınız.

Küçük ama eğlenceli bir oyun arıyorsanız Pois'i mutlaka öneririm. Ücretsiz olarak indirilebilen oyun, muadillerine nazaran oldukça popüler ve keyifli vakit geçirmenize olanak tanıyor.

YORUMLAR