Puralax

Puralax
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir puzzle oyunudur.

Son zamanlarda çok popüler olmuş olan 1010 oyununu eminim duymuşsunuzdur. Puralax da işte bu oyuna benziyor ve en az onun kadar eğlenceli diyebilirim. Android cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz Puralax, renk bazlı bir bulmaca oyunu.

Oyunun arayüzü hayli anlaşılır ve sade. Üstelik Türkçe olması da bir diğer artısı. Oyunu açtığınızda öncelikle aşama daha sonra da seviye seçmeniz gerekiyor. Ardından sizi bir yardımcı karşılıyor. 6 adımlık bir öğretici ile oyunu nasıl oynayacağınızı öğreniyorsunuz.

Oyunda yapmanız gereken şey farklı renkteki kareleri hedefiniz olan renge dönüştürmek. Bunun için de hedef renkteki kareyi diğer karelerin üzerine sürüklemeniz gerekiyor. Yani örneğin bütün kareleri kırmızı yapmanız gerekiyorsa kırmızı kareyi onların üzerine sürüklüyorsunuz.

Fakat bu o kadar da basit değil çünkü her karenin belli hareket sayısı var. Bu da karenin üzerindeki beyaz noktalarla belirtiliyor. Bir kareyi boyadığınızda zincirleme reaksiyon oluşturuyorsunuz ve etrafındaki kareler de aynı renge boyanıyor. Hedef renginizi de ekranın üzerindeki çubukta görebiliyorsunuz.

Gayet basit olmasına rağmen bir hayli eğlendirici olan oyun ile aynı zamanda beyninizi zorlayacak ve doğru hamleleri yapmak için düşüneceksiniz. Eğer siz de bu tarz değişik oyunları seviyorsanız, Puralax'ı indirip denemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR