QuickLyric 1.5.7p (Android)

QuickLyric

QuickLyric
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

QuickLyric uygulaması sayesinde Android cihazlarınızdan dinlediğiniz şarkıların sözlerine ulaşabiliyorsunuz.

QuickLyric uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının mobil cihazlarında dinledikleri parçaların sözlerini hemen bulmalarına olanak tanıyan ücretsiz ve kolay kullanılır uygulamalar arasında yer alıyor. Hem hızlı bir şekilde çalışan hem de kullanıcıyı rahatsız edebilecek bildirimler, reklamlar gibi olgulardan uzak durmayı tercih eden uygulama, böylece denemeden geçmemeniz gereken şarkı sözü bulma uygulamalarından birisi haline geliyor.

Uygulamanın temel mantığı, o an cihazınızda açık olan müzik dinleme uygulamasının neyi çaldığını görmek ve hemen o çalan parçanın sözlerini size sunmak olarak belirlenmiş. Ancak direkt olarak herhangi bir müzik uygulamasını açmanızla çalışmaya başlamayan ve sizin onu açmanızı bekleyen uygulama, bu sayede sürekli olarak bildirimler alarak rahatsız olmanıza da engel olmuş oluyor.

Tabii ki kullanıcıların manuel olarak şarkı sözü aramaları da yine uygulama içerisinden mümkün. Her ne kadar şimdilik Türkçe şarkı sözleri İngilizce sözlere göre biraz daha kısıtlı olsa da gelecekte bu durumun değişiklik göstereceğini düşünüyorum. Ayrıca bulunan şarkı sözlerini NFC desteğiyle dostlarınızın telefonuna da tek bir dokunuşla gönderebiliyorsunuz.

Her ne kadar QuickLyric internet bağlantısına ihtiyaç duyarak çalışsa da, kullanıcıların daha sonra yeniden okumak isteyebilecekleri şarkı sözlerinin offline olarak veritabanında tutulmasına da izin veriyor. Bu sözler yazı formatında oldukları için cihazınızda çok fazla yer de kaplamayacaklardır.

Yeni ve etkili bir şarkı sözü uygulaması arayanların göz atmadan geçmemeleri gereken uygulamalar arasında.

YORUMLAR