REBUS 1.00.15 (Android)

REBUS

REBUS
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

REBUS, esprili dille hazırlanmış bulmacalara sahip bir oyun ve tamamen ücretsiz.

REBUS, Android işletim sistemine sahip olan tablet ve akıllı telefonlarda oynanmak üzere tasarlanmış, ilginç bir bulmaca oyunu olarak öne çıkıyor. Hiçbir ücret ödemeden indirebildiğimiz bu sıradışı oyunda, verilen ipuçları doğrultusunda soruları çözmeye çalışıyoruz.

Oyundaki sorular klasik bulmaca oyunlarında karşılaştığımız cinsten değil. Soruları çözebilmek için hem mizahi hem de rasyonel düşünme kabiliyetine sahip olmamız gerekiyor. Elbette İngilizce bilmek de şart.

Fakat günümüzde artık hemen hemen herkesin az çok İngilizce bildiğini varsayarsak REBUS'u herkesin rahatlıkla oynayabileceğini söylemek mümkün. Oyunda çok ileri seviye İngilizce kullanılmadığını da belirtelim. Soruların cevaplarını yazmak için ekrandaki klavyeyi kullanmamız gerekiyor.

REBUS'ta çok basit ve ihtişamdan uzak bir tasarıma yer verilmiş. Fakat tasarımların bu işle epey ilgilenen, kafa yoran birinin elindne çıktığı da belli oluyor. Basitliği ve kaliteyi bir arada sunabiliyor fakat bizim buradaki asıl derdiğimiz görsellikten ziyade soruların yapısı. Eminiz ki bu oyunu oynarken çok keyifli vakit geçireceksiniz.

YORUMLAR