Recently 1.17 (Android)

Recently

Recently
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Recently, Android cihazlarınız üzerinde çalışan uygulamaları görüp kontrol etmenizi sağlayan yararlı ve ücretsiz bir uygulama.

Recently, standart Android akıllı telefon kullanıcılarıne pek hitap etmeyen bir sistem uygulaması. Android cihazlarınız üzerinde çalışan uygulamaları anlık olarak göstererek listeleyebilen uygulama böylece kontrolü elinizde bulundurmanızı sağlıyor.

Uygulama basit anlamda 2 temel göreve sahip. Birincisi çalışan uygulamaları göstermek. Diğeri ise belirlenen kriterlere göre çalışmayan yada çalıştırılmayan uygulamaları gösterme.

Android 5.0 ve 5.1 için özel olarak geliştirilen uygulama, Android işletim sisteminin güncellemesi ile farklılıklar gösterebiliyor. Bu nedenle bir süre kullandıktan sonra uygulama üzerinde değişiklik yaşayabilirsiniz. Fakat şu an için bir süre daha bu şekilde kulanmaya devam edebilirsiniz.

Eğer biraz merağınız varsa ve araştırdıysanız Android cihazlarınızın aslında düşündüğünüzden daha fazla uygulama çalıştırarak daha hızlı batarya tüketiğini biliyor olmanız gerekir. Eğer bilmiyorsanız, detaylarını şimdi yazacağım. Pek çok uygulama aslında çalıştırmadığınızı düşünseniz bile arkaplanda çalışır durumda olabiliyor ve bu şekilde cihazınızın kaynaklarını düşük miktarlarda kullanıyor. Eğer bu durumun önüne geçmek ve çalışan tüm uygulamaları kontrol altına almak istiyorsanız, Recently ile müdehale edebilmeniz mümkün. Uygulama güncel olarak cihazınızda çalışna tüm uygulamaları gösteriyor. Ayrıca çalışan uygulamaları durdurma yada kapatma gibi seçeneklerde sunuyor. Bu ayarları Android cihazlarınızın ayarlar menüsünden de yapabiliyor olsanız da, çalışan uygulamaların her zaman görüntülenmesini sağlayamıyorsunuz. Bu nedenle ileri seviye Android bilgilesine sahip kullanıcılar bu uygulamayı kullanmayı tercih edebilirler.

Uygulama ücretsiz olarak sunulmasına rağmen bir de ücretli olan Pro versiyonu bulunuyor. Pro versiyona geçiş yaparsanız, uygulama cihazın açılışına otomatik olarak açılıyor. Bunun dışında ekstra özellikler bulunmuyor. Ayrıca uygulama gerçekten işinize yarıyorsa geliştiriciye destek sağlamış oluyorsunuz.

Cihazdaki tüm uygulama ve görevlere son verebileceğiniz Recently uygulaması, işlemleri direk sonlandırmak yerine farklı bir method uyguluyor ve böylece cihazınıza donanımsal yada yazılımsan açıdan herhangi bir sorun yaşatmıyor. Bu tür bir uygulamaya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.