ROTE

ROTE
DENEME SÜRÜMÜ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Sade ve şık bir tasarım ile birlikte diğerlerinden biraz daha zor bir bulmaca oyunu arıyorsanız ROTE tam size göre bir seçenek.

Bulmaca oyunlarını seviyorsanız ve bugüne dek elinize geçen örneklerin son derece basit ve az düşünülmüş olduğu kanaatine vardıysanız artık bu sorunu ortadan kaldıran ücretsiz bir seçeneğiniz var. ROTE isimli bu oyun ismini rotasyona dayalı hareketlerden alıyor. Oyunda yapmanız gereken şeyi tarif etmek aslında oldukça basit. Kontrol ettiğiniz geometrik desenli topu haritadaki çıkış boktasına aktarmanız gerekiyor. Ancak asıl mesele bunu başarabilmek için yaşayacağınız beyin egzersizi. Oyunda önünüzde engel tekil eden blokları ittirerek kendinize yol açıyorsunuz ancak aynı renk grubuna mensup olan bloklar sizin ittimenizle birlikte hareket ediyorlar. Mavi ve kırmızı renklere ayrılmış olan bu barikatlardan çıkabilmek için satranç oynar gibi 5 adım ilerisini hesaplamanız gerekiyor.

Oyuna güzellik katan bir başka özellik ise görseller. Son derece sade ve estetik poligon grafiklerle işlenmiş olan ROTE, basit 3 boyutlu grafiklerin bize ulaştırdığı minimalistik bir stil ile hem gözü yormuyor hem de zarif bir görünüm olde ediyor. Ekranın içersinde yer alan sözler ile yapmış olduğunuz işte sizi motive ediyor ve zekanızı kullanmanız gereken yerde sizi övüyor. Zekamızdan dolayı övgü almak hangimizin hoşuna gitmez ki?

30 bölümlük bir bulmaca paketi sunan oyunu bu versiyonunda ilk 10 bölümü tamamen ücretsiz oynayabiliyorsunuz. Tam sürümün de şu an 2,59 TL gibi hesaplı bir fiyat talep ediyor ve bunun haricinde herhangi bir oyun içi satın alma mekaniği yok. Oyun oldukça zor olduğu için programcılar bize bir güzellik daha yapmışlar. Oyuna ara verdiğiniz bir yer varsa saatler sonra oyunu tekrar oynasanız da kaldığınız yerden devam edebilmeniz mümkün. Müzikleri için bile ayrı emek harcanmış olan oyunun bu kısmı için elektronik oyun müziklerinde ihtisas yapmış & days kollarını sıvamış.

YORUMLAR