SayWhat

SayWhat
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

SayWhat uygulamasını kullanarak bilmediğiniz kelimeleri sorabilir ve 10 saniyelik kısa video cevapları izleyebilirsiniz.

SayWhat uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının, mobil cihazlarını kullanarak en son İngilizce kalıpları ve deyişleri öğrenmelerini sağlayabilecek bir video paylaşım uygulaması olarak karşımıza çıktı. Ücretsiz olarak sunulan ve oldukça kolay bir kullanıma sahip olan uygulama, çalışırken internet bağlantısı gerektiriyor ve video paylaşımları üzerine şekillendiği için 3G yerine WiFi bağlantılar kullanmanız kotanızı korumanıza yardımcı olacaktır.

Uygulamanın çalışma mantığına göre, diğer kullanıcılara anlamını bilmediğiniz bir deyişi yazmanız ve daha sonra onlardan gelecek cevabı beklemeniz gerekiyor. Verilecek olan cevaplar direkt olarak 10 saniyelik videolar halinde sunuluyorlar ve o kelimenin cümle içinde nasıl kullanıldığını da görebiliyorsunuz. Böylece o dili ana dili olarak kullananlardan en son bilgileri sorunsuzca ve etkileşimli bir şekilde alabiliyorsunuz.

SayWhat tabii ki sadece soru sormanız için değil. Eğer başka bir kullanıcının sorduğu sorunun cevabını biliyorsanız, o cevabı direkt olarak kendi videonuzla vermek ve böylece diğerlerine yardımcı olmak da mümkün.

Sorulan sorulara verilmiş olan cevaplar yahut soruların kendileri üzerinde beğenme, yorum yapma, etiketleme gibi işlemler de yapmak mümkün. Böylece diğer dostlarınızın da ilgi duyduğunuz soru ve cevapları görme şansı oluyor. Kullanıcıların cevap verebilme kapasitelerine göre onların profillerini olumlu veya olumsuz olarak puanlandırmak da uygulamanın sunduğu imkanlar arasında. Böylece hangi kullanıcıların cevaplarına güvenebileceğinizi görebiliyor, beğenmeyeceğiniz cevapları izlemekten kurtuluyorsunuz.

Hem yabancı dillere daha fazla hakim olmak hem de diğer kullanıcıların dil öğrenmesine yardımcı olmak istiyorsanız göz atmadan geçmemeniz gerektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR