Seagate Backup

Seagate Backup
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Seagate Backup, düşük dahili depolama alanını bulunan cihazlar için kullanımı basit ve ücretsiz bir mobil yedek alma uygulamasıdır.

MicroSD kart desteği sunmayan bir Android cihaza sahipseniz cihazınızın dahili depolama alanı bir süre sonra yeterli gelmeyecek, telefonunuzun yüksek çözünürlüklü kamerası ile çektiğiniz harika fotoğraf ve videoları silmek durumunda kalacaksınız. İşte tam bu noktada Seagate’in mobil yedekleme uygulaması Seagate Backup yardımınıza koşuyor ve cihazınızda tuttuğunuz fotoğraflardan kısa mesajlara her türlü veriyi dışarı bir kaynağa yedeklemenize izin vererek bu sorununuzu çözüyor.

Seagate Backup uygulamasını Android cihazınıza yükleyerek mobil cihazınızın dahili depolama alanını ciddi anlamda daraltan fotoğraf, video, müzik ve kısa mesajlarınızı bulut hesabınıza (Dropbox ve Google Drive seçenekleri sunuluyor.) veya Seagate Backup Plus cihazınıza yedekleyebiliyorsunuz.

Seagate Backup Plus cihazınız ile birlikte veya onsuz kullanabileceğiniz uygulamada verilerinizi bulut ve kablosuz olarak iki türlü yedekleyebiliyorsunuz. Buluta yedeklemeyi seçtiğinizde telefonunuzdaki tüm veriler OneDrive, Google Drive veya Dropbox hesabınıza aktarılıyor. Kablosuz ile yedeklemeyi seçtiğinizde ise bilgisayarınızda Seagate Dashboard yazılımının kurulu olması gerekiyor ki bu da Seagate Backup Plus ile kullanılabilen bir yazılım. Dolayısıyla ürüne sahip değilseniz kablosuz ile yedeklemeyi kullanamıyorsunuz. Zaten ürününüz olsa da bana göre buluta yedeklemek daha pratik ve zahmetsiz.

Seagate Backup ile yedekleme işlemini yapmak ise, ekrandaki yönergeler sayesinde son derece kolay. Öyle ki uygulamayı ilk kez kullanmama rağmen telefondaki tüm verileri bulut hesabıma yaklaşık bir dakikada aktardım ve sonrasında yedeğime uygulama içerisindeki “Restore Backup” seçeneği ile kolaylıkla eriştim. İster Seagate Backup Plus sahibi olun, isterseniz de olmayın bu mobil yedekleme uygulamasını kullanabiliyorsunuz. Eğer cihazınızdaki depolama alanı artık yeterli gelmiyorsa ve de cihazınız bir yedekleme uygulaması ile birlikte gelmiyorsa, verilerinizi kolaylıkla yedekleyebileceğiniz ve geri yükleyebileceğiniz Seagate Backup uygulamasını denemenizi öneririm.