ShortPaste

ShortPaste
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Android cihazlarınızda kopyaladığınız internet adreslerinin otomatik olarak kısaltılmasını istiyorsanız ShortPaste uygulamasını denemeyi unutmayın.

Mobil cihazlarımızı kullanırken herhangi bir şekilde bir internet sitesi adresini kopyaladığımızda, bu adresin çok uzun olması durumunda kafamız karışabiliyor ve zaman zaman başka uygulamaların içerisine yapıştırmak büyük bir sorun haline gelebiliyor. Zira mobilde ekranların küçük olması bilgisayardaki gibi geniş alanların kullanımını imkansız hale getiriyor.

ShortPaste uygulaması ise Android akıllı telefon ve tabletler için hazırlanmış bir URL kısaltma uygulaması olarak karşımıza çıktı ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Kullanımı sırasında neredeyse hiç bir işlem yapılmasına gerek olmadığı için URL kısaltma işleminin çok hızlı bir şekilde tamamlandığını söyleyebilirim.

Bir uygulamayı kullanırken, o uygulamanın içerisinden kopyaladığınız sayfa adresi, cihazınızın hafızasına alındığında otomatik olarak ShortPaste tarafından kısaltılıyor ve böylece başka bir yere yapıştırırken direkt olarak kısaltılmış halini yapıştırabiliyorsunuz.

Uygulama tamamen otomatik bir şekilde çalışıyor ve bu sayede URL kısaltma işlemleri sırasında herhangi bir müdahalede bulunmanız gerekmiyor. Hem bit.ly hem de goo.gl kısaltılmış URL'lerini desteklediği için bu iki servisten bir tanesinden faydalanabiliyorsunuz.

Google Chrome, YouTube, Firefox gibi en sık kullanılan uygulamalardan kopyalanan internet adreslerini tespit edebilen bu ücretsiz ve kullanışlı araca göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

YORUMLAR