ShutApp

ShutApp
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

ShutApp uygulaması ile Android cihazlarınızdaki tüm gereksiz arkaplan uygulamalarını otomatik olarak kapatabiliyorsunuz.

ShutApp uygulaması, sık sık Android mobil cihazlarının şarj ömründen şikayetçi olan kullanıcıların deneyebilecekleri alternatif uygulama sonlandırma araçları arasında yer alıyor ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Hem kolayca kullanılabilen bir arayüze sahip olan hem de reklam barındırmayan uygulama, böylece telefonunuzun şarjının oldukça uzun süreler gitmesini sağlayabiliyor.

Uygulama telefonunuzun elektrik kullanımını düşürmek için cihazın arkaplanında çalışan tüm uygulamaları sonlandırıyor ve sonlandırdığı uygulamaların yeniden kendi kendilerine açılmalarına engel oluyor. Dolayısıyla diğer uygulamaların aksine her defasında yeniden girerek uygulamaların açılıp açılmadıklarını kontrol etmenize gerek kalmıyor.

Root gerektirmeyen ve rootsuz cihazlarda bile arkaplan uygulamalarına erişim sağlayabilen uygulama, böylece kullanıcıların cihazlarının garantisinin bozulmasına da engel oluyor. Dilerseniz manuel olarak sonlandırma işlemleri de yapabilmeniz sayesinde isteyen kullanıcılar kontrolü kendi ellerine de alabiliyorlar.

Arkaplan hizmetlerinin otomatik sonlandırılması sadece batarya ömrü değil, aynı zamanda 3G kullanımı açısından da oldukça etkili. Zira arkaplandaki bu uygulamaların harcadıkları veriler maalesef sınırlı 3G bağlantısından kota götürebiliyor.

Kapanmasını istemediğiniz uygulamalara verebileceğiniz istisna izinler sayesinde bildirimler gibi istenen şeylerden mahrum kalmanıza da engel olan ShutApp uygulaması, mobil cihazını daha sıkı bir şekilde kontrol etmek isteyenlerin hoşuna gidecektir.

YORUMLAR